KANADI KIRIK LÜTFEN

Paylaş
    eee

Ad Soyad : elif şahin
    Forum Kayıt : 19/08/10

KANADI KIRIK LÜTFEN

Mesaj tarafından eee Bir 19/8/2010, 10:05 pm

İYİGECELER BU AKŞAM İFTAR YEMEĞİNDEN EVE DÖNERKEN CAMİİ ÖNÜNDE KANADI SANIYORUM KIRIK ÇÜNKÜ SÜREKLİ YAN YATARAK ÇIRPINIYOR BİR GÜVERCİN BULDUM ŞİMDİ ELİMLE YEM YEDİRDİM SU VERDİM İKİ YANINA HAVLU KOYARAK DESETK VEREREK MİNDER ÜSTÜNE YATIRDIM UYUYOR VETERİNERE &&&&&&ÜREMEM CÜNKÜ KANATLI HAYVANLARDAN ANLAYAN VETERİNER YOK YAKINLARIMDA BİR DEFASINDA JAKO PAPAĞINIMIN HASTALIĞI İÇİN HAFTALARCA VETERİNERDE DOLAŞTIRMIŞTIM VE ANLAYAN BİR VETERİNER BULDUM ODA COK GEC KALMIŞTIM ODA BANA ARABAYLA 1 SAAT YAKINIMDA NE YAPMAM GEREKİYOR NASIL BİR SARGI YOLU İZLEMELİYİM YADA NE GİBİ İLAÇLAR VEREBİLİRİM LÜTFEN COK ACİL YARDIM EDİN
    Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
    Doğum Tarihi : 14/03/67
    Forum Kayıt : 06/03/09

Geri: KANADI KIRIK LÜTFEN

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 20/8/2010, 9:05 pm

elif hnm.slmlr.sizin anlattığınızdan benimde anladığım kadarı ile kuşun kanadı kırılmış.
    kanat kırıldıktan sonra eski haline gelip tekrar uçabilmesi zor bir durum.ama yinede müdehale şansı var.
    kuşun kırılan kanadının kırık bölgeye öncelikle voltoren jel'den ince tabaka halinde sürünüz.sonra kuşun
    kanadını gövdesine topla (normal duruş şekli gibi) gövdesine sargı bezi ile sarmanız gerekli sararken sağlam olan kanadını boşta bırakın sadece kırık olan kanadını gövdeye sargı yapın ortalama 10- 15 gün sargıda kalmalı bu arada kuşa hergün kalsium ve vitamin takviyesi yapmanız lazım.
    şimdilik yapılabilecek bu olur.
    geçmiş olsun.

Forum Saati 14/12/2017, 6:59 pm