Anamurdan Herkese Merhaba

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Anamurdan Herkese Merhaba

Mesaj tarafından bikerstorm Bir 3/10/2010, 10:17 pm

Merhaba arkadaşlar adım F.Emre Karaağaç 1987 Ankara doğumluyum Kusculuga hevesimiz ilokul yıllarında baslamıstı ozamanlar Ankaranın Kayaş semtinde oturuyoruz her taraf gecekondu yukardakı komsumuz kus beslerdı herzaman ızlerdım onları sonra bıgun para bırıktırıp 250 lira mıydı 2.5 mılyon muydu tam hatırlamıyorum bir çift kuş aldım ondan babamın kafasının etını yıye yıye yuva yaptırmıstım nesye beslemeye basladım sormustum ıste nasıl beslerım nasıl alıstırırm adam dedı bır hafta kafesten cıkarma sonra ucurmaya baslarsın alısırlar bır hafta boyunca hergun ılgılenıyordum kuslarımla neyse bır hafta gectı dışarı bıraktım ucurmaya kuslar bı uctu ucus o ucus dırek yukardakı komsuya gıtmıs ( komsu dıyorumda bıraz uzak ta oturuyor aynı mahallede oldugumuz ıcın komsu dıyorum fazla muhabbetımızın oldugu bırısı degıl ) neyse bır ıkı gun agla sızla babam o yukarı gıtmıstır gıt yarın sor bakalım dedı sevındım falan okuldan gelır gelmez gıttım kuslarımı tanıyordum ıkısıde ordaydı sordum kuslarım geldımı dıye fakat saolsun komsu dedıgımız sahsıyet yok kus mus gelmedı dedı halbukı goruyodum onları dedım onlar degılmı yok hepsı benzer bırbırıne falan fılan kovaladı benı falan gıttık kus maceram orda bıttı babam bıdaha almama ızın vermedı cok uzulmustum neyse sonra o mahalleden tasındık zamanla zamanla yasımız ilerledi iş guc derken kendımı Mersin in Anamur ilçesine yerleşmiş buldum ve evımın oldugu arazı buyuk neden dedım tekrar kus beslemeye baslamıyorum ve sımdı bahceye 3 metre ye 3 metre yuva yapmaya basladım ınsallah 2 3 gune bıtırıcem fakat daha kusum bıle yok siz değerli arkadaslarım abılerım ın paylasmıs oldugu yazılar sıkı takıp edıyorum ve bana onerı ogutlerınızı beklıyorum ne tur bı kusla baslamalıyım bı arkadasım war o buluruz dedı bır cıft ama ırkını falan bılmıyorum daha dogrusu forumda yazılan bılgıler dısında bılgım ve tecrubem yok sızlerden yardım ıstıyorum nası bı yontem ızleyım hangı ırk kus alıyım nerden alıyım
sımdıden cok tesekkur aranıza katılmaktan da cok mutluluk duyuroum henız güvercinim olmasada hevesım hala kırılmıs degıl ılkokul zamanından berı aynı hevesle duruyorum ve kocaman bı yuva yapıyorum ınsallah bıtırınce resımlerını paylasırım sizlerie

bikerstorm

Ad Soyad : Fatih Emre Karaağaç
Doğum Tarihi : 02/07/87
Forum Kayıt : 03/10/10

Kullanıcı profilini gör

Geri: Anamurdan Herkese Merhaba

Mesaj tarafından security Bir 3/10/2010, 10:56 pm

öncelikle aramıza hoşgeldin.hemen hemen kuşçuluğa başlayan herkezin başından bu olay geçmiştir neden bu içindeki güvercin merakı olan insanlara yardımcı olmak yerine kazıklama hissini duyar insan oğlu anlamış değilim.bak işte yıllar sonra daolsa o adamın kulağı çınlıyor.
neyse olan olmuş mazide kalmış.beslemeyi önerecek olduğun kuş hakkındaki düşüncemi söylemeden önce günde ne kadar zaman ayırabilirsin kuşlarına öncelikle onu bilmek gerekir.

security

Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından bikerstorm Bir 3/10/2010, 11:08 pm

Tesekkurler hoşbulduk vallahi bi kazık yedik simdi guvercın bulmamız lazım bakalım alıcagımız kişiden de kazık yıyecegızmı onu merak edıyorum =) o adama hakkımı helal etmıyorum zaten kulagı cınlamasa bıle diger tarafta daha çok cınlatıcam =)
vallahi bizim işimiz anamurda muz yetiştiriyoruz ve güvercin yuvasınıda bahçeye yapıyorum yanı çalışma saatlerımın hepsınde guvercınlerıme bır adım yakın olucam sabahtan aksama kadar dıyelım =)

bikerstorm

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından security Bir 3/10/2010, 11:12 pm

ozaman ankarada eşin dostun varsa aç bi telefon göndersin taklacı oyun kuşu bak keyfine.

security

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından bikerstorm Bir 3/10/2010, 11:18 pm

keşke güvercin besleyen anlayan tanıdığım olsa bır dakıka durmam zaten hemen isterimde yok işte hem daha yuvayıda bıtırmedım bıtsınde insallah Allahın ıznıyle bulmaya calıscagım

bikerstorm

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından security Bir 3/10/2010, 11:33 pm

ozmn kardeş sen kümesi bitir sonra siteden anamura yakın çevreden küş besleyenlerle
irtibata geç.
git adamın kümesinden uçur.
yap pazarlığını
bas parayı
koy kutuya
at kümesine
bak keyfine
lol!

security