agzından kan gelme beysan abi yardım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

agzından kan gelme beysan abi yardım

Mesaj tarafından oddrech Bir 6/10/2010, 2:39 pm

yenı eş tutturdugum 1 çift guvercınım var ve yavruları tamamen saglıklı iken agzından kan gelerek öldu. iki yavru dada her hangı bır hastalık belırtısı yoktu vede anne ve babası çok ii yedırıyorlardı.. biri 25 gunlukken digeride ondan 2 hafta sonra öldu... 2 sı de aynı sekılde oldu.. agzından kan geldı vede 2 sınde gözumun onunde can çekıserek oldu....:((((((((((((

oddrech

Ad Soyad : muhammet
Forum Kayıt : 13/07/10

Kullanıcı profilini gör

Geri: agzından kan gelme beysan abi yardım

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 7/10/2010, 2:20 am

çelik kardeş slm.sizin yavruların ağzından kan gelmesi garip benim görüşüme göre 2 ihtimal
görüyorum.
1.ağır nezle vakasında burun akıntısı kanlı iltihaplı şeklinde olur.3-4 gün içinde kuş ölür.
2.yavruya ağızdan enjektör veya biberon ile mama takviyesi yapılırken kuşa bilmeden kuvvetli basınç uygulayarak kuşun ciğerlerinin patlaması sonucu kuşun ağzından bol kan gelir ve ölür.
bence kuşlara ağızdan mama takviyesi yapmıyorsanız sizde 1.ihtimalin olduğunu düşünüyorum.
bu 1. ihtimal geç kalındığında büyük olasılıkla ölüm gerçekleşir.böyle durumlarda orni tab 2-1-1-1 kullanmak olayı çözücektir.
geçmiş olsun.

Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından oddrech Bir 7/10/2010, 1:56 pm

beysan abi kuşun son 2 gn içinde kıç etrafnda aşırı bi pislik birkintisi ve burnndan böle sümük kıvamnda bi sıvının geldiğni gözlemledm..ilk olark altndaki pislkleri temzledim..Ve ishal miş gibi sanki 3 4 gnlk yptıgı dışkıyı bi seferde yapms gibiydi.Son günde kuş iice halsiz ve kafasını olabldiğince yukarda tutmaya çalşıyordu.Hatta ölmedn son 10dk önce resmini çektiM.Kuş asker gibi dimdik duruyordu.Acaba sindirm yolalrındamı sorn wardı yoksa sizn dedğinz gbi nezle vakasnda geçmi kaldk anlamdm.Gözmn önnde biras kan geldkden sonra tepinerek öldü :((((((((
İlk yavruda da aynısı wardı böle nezle gibi burnundan hava keseleri sümüklü bi şeklde cıkıyordu.Norml bi insann burnndan sümük gelr gibiyid.Ben ona colmix+pantrhil karştrp wermiştm.vE Agznı acamıyordu..1 gn sonrada o öldü..ORNİ TAB DİYONZDA NERDEN BLBLRM ONDA SÖLERSENZ SEVNRM ABİ ŞİMDİDEN

oddrech

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 8/10/2010, 1:20 am

muhammet slm.
kuşun dik durması genizindekimukozanın pıhtılaşması ve sökememesinden oluyo.dik durarak ağzını gerinerek açma hareketleri yapar.
ama birde ishal gibi diyosunuz.altında dışkı birikmesi kuşun ecoli'den sonra ki halini göstermesi oluyo.ama sizin kuş ağız ve genizde kanlı pıhtılaşmış mukozadan öldüğü benim görüşüme göre bir gerçek.
siz bulunduğunuz yerde kuşçular derneğine gidin ordaki kuşçu arkadaşlardan üst solunum yolları için kullanacağım ilacı nerden temin edebiliriz diye danışın mutlaka size bir cevap veren çıkar.şimdi orda orni tab kim satar bilemem.
ancak bu şekilde temin edersiniz.veya orni tab değilde muhadil olan başka bir üründe önerebilirler.bu işi en iyi bilenler posta kuşları dernekleridir.
geçmiş olsun.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından oddrech Bir 8/10/2010, 10:41 am

tamm abi büyk ihtml mukoza dan öldü...en yakn zmnda o ilacı da temin etmeye çalşcam....saol bilgilendrme için....

oddrech

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 9/10/2010, 2:10 am

sizlerde sağolun.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör