iç parazit ilacı

Paylaş
    askl

Ad Soyad : onur güney
    Doğum Tarihi : 09/07/91
    Forum Kayıt : 26/05/09

iç parazit ilacı

Mesaj tarafından askl Bir 16/1/2011, 12:32 pm

arkadaşlar kuşlar için iç parazit ilacı olarak ne kullanmalıyım bir de tüye giren hayvanlarda karın ağrısı sorununa ne iyi gelir ve tüy dönemindeki hayvanın kırgın olması normalmi
    Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
    Doğum Tarihi : 04/02/78
    Forum Kayıt : 04/01/10

Geri: iç parazit ilacı

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 17/1/2011, 5:39 am

Selam,

tüg dönemi kuslarin zayif ve has has oldugu bir dönemdir, direncleri azdir, tüg döneminde en azindan, zayif kalirlar, kusuna ve dis sartlara göre degisir tabiki bu, yani beton kümesi tahta kümesten farkli farkli sebeplere yol acar, kuslar daima kümeste oldugu icin siz belki bunu gec görür veya fark edersiniz, ...

Yani kirgin olmalari normal, sizin yapacaginiz BANA göre, Multivitamin takviyesi birkere, sonra Mineral ve Calsiyum icerikli yem katkisi vermenizde fayda olacaktir, gec bile kaldiniz, yani bunu daima, belli zamanlarda ve araliklar ile vermelisinizki kusunun metabolizmasinda bir tuhaflik olmasin, disariya cikartilmiyan bir kus, kisin mesela, yerden topladigi taslari alamaz ise yemi ögütlemekte zorlanir, buda fazla energy sarf etmesine yol acar, kus kendini dinc tutmasini bilir, ama size muhtac, yeminde ve suyunda titiz olmalisiniz, siz ne verirseniz kus onu yer veya icer, havalar soguk bu ara, en azindan bizim burda öyle, kuslari ilik suda yikandirabilmeniz kuslara yarar, ama sogukta degil, havalar az sicak olmali, ve kuslarinizin suyuna yikanma tuzu katin, 5 litreye 1 yemek kasigi yeter, bu kanatlardaki bitleri yok edecektir, sirkeye yanasmazlar kolay kolay, banyo tuzu daha iyidir, ic parazit icinde sarimsak suyu antibiotik gibi ise yarar, ilk yardim ve yemleme bölümlerinde hemen hemen herseyin tarifi var, bir göz atin, ...

Gecmis olsun

Saygilar
    askl

Mesaj tarafından askl Bir 17/1/2011, 8:54 am

benim kümesim 6 m2 ve içi stropor kaplı taban ızgarasıda mevcut kuşları çok soğuk havalarda dışarı çıkartmıyorum çalıştığım için yemleri sürekli önlerinde vitamin ve minarel taşları sürekli olarak önlerinde 2 günde bir sularını değiştiriyorum haftada 1 defa depomin veriyorum havanın ılık olduğu zamanlarda kuşları dışarı çıkartıp banyo yapmalarını sağlıyorum havalandırma olarakta 15 cm 10 cm ebatlarında bir pencere sürekli açık bu şartlar kuşlar için sağlıklı bir ortam için yeterlimi
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 18/1/2011, 2:18 am

Masallah, bayagi tertipli gibi anlasilan, bir gün kümesine ugramasanda hersey yerinde gibi, ...

O halde bana göre yapman gereken VITAMIN B TAKVIYESI !!!

Neden dersen, Vitamin B birkere sadece Vitamin B diye özetlenmiyor, biri var ikisi var taki 12`sine kadar, ve bana göre en mühim olani, Sallabasta oldugu gibi, STRESS en büyük faktör cogu hastaliklarda, mesela benim bir Posta Güvercin besliyen bir arkadasim var, yasi 77 king Alman bu, onun kuslari bu havalarda kendiliginden suya giriyor, yikaniyor, hani biz mesela söyle deriz, havalar daha soguk, hasta olurlar, ... kendimizden yola ciksak, eger sonucunu düsünürsek eger, kalsin, sonra hasta oluruz deriz degilmi, yani pek yanasmayiz RUSLAR gibi BUZ tutmus Gölün ortasina bir delik acip buz gibi suyun icine ziplayip kisada olsa bir girip cikmayiz, düsünürken bile üsütürüz, ... king yani sakiniriz degilmi, nolur nolmaz, ne gerek var der gibi, ...

Ama demekki Kusun sagligi yerinde, soguk suyuda kaldirabiliyor, hasta olacagini bilse bile, kafa olarak sapa saglam, o kusa kolay kolay birsey olmaz, asisi bile olmasa, tipki grip asisi olmayipta gripli insan ile burun buruna gelip yinede gribe yakalanmayan insan gibi, salgin olur, bazilarina asi olmadigi halde yinede birsey olmaz, ...

Bilmiyorum anlatabildimmi, yani arada bir nezle veya grip olan illaki olacaktir, ben bile senede iki kez iyi hasta olurum, oldugum vakitde 1`er hafta cekiyorum vallahi, ama geriye kalan 50 hafta diyelim iyiyim cok sükür, yani buda biraz hasta olmamak icin direndigimden`dir bana göre, baktim hasta olur gibi haller oluyor, takarim eldivenimi, atarim atkimi boynuma, millet buz dolabindan icer, ben ise ihlamurumu icerim, böylelikle hasta olmaya gider gibi olduysam eger, doktorsuz isimi görürüm, diyecegim suki, hersey azda olsa KAFADA ve bilincli davranmada olup bitiyor, kendini saliverirsen cekecegin var demektir, bana göre, ...

Vitamin B Stressi engelledigi gibi, yavru dönemi icin Vitamin E gibide daha verimli yavru alabilmeni sagliyor, kusunun kendini rahat hissetmesini sagliyor, genel anlamdada kendini iyi hisseden bir yaratik kolay kolay hastaliklara kurban olmaz, ...

Yani resim görmedim ama sözlerine bakarak güzel bir ortam sanki senin Kümesin, ...

Tekrar gecmis olsun, umarim azda olsa yardimci olabildim !

Burasi Beysan abinin Platformu gerci ama kendisi yine yogun, ugramadigina göre vaziyet bunu gösteriyor, onada danisabilirsin eger tatmin olmadiysan, Profilini tikla ve numerasindan kendinsini ariyabilirsin, selam söylersen sevinirim, kendisi sana ne önerir onu bilemem, ...

Saygilar ve kolay gelsin insallah
    Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
    Doğum Tarihi : 14/03/67
    Forum Kayıt : 06/03/09

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 16/2/2011, 7:36 pm

onur kardeş slm.
    murat'çığım sanada slm olsun.
    kardeş kuşlar
    tüy zamanı sıkıntılı ve karın ağrılı olurlar.kendilerini ara ara pusarlar bu tüy dönemlerinde normaldir. bu dönemde kuşlara 8-10 günde 1 defa multivitamin ve depomin uygulamak yerinde olur.murat' ta zaten vitamin takviyesini size söylemiş. sağolsun.
    iyi yem temiz hava ve banyo vermen gerekir bunlar yeterli gelir.
    birde iç parazit ilacı olarak 1 lt suya 1 çay kaşığı LEVAMİN 10 kullan 4-5 gün öncesi ve sonrası vitamin kullan 11 gün sonra aynısını larvaları dökmek için yine tekrarlaman gerekir.
    bu işlemi 3 ayda bir periyodik olarak uygulamak gerekli.
    saygılar.
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 18/2/2011, 3:18 am

Sende :112: abim, nerelerdesin ?

Nasilsin ?
    Beysan Taştan

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 19/2/2011, 4:44 pm

sağol muratım bir rahatsızlık yaşadım ama şimdi iyiyim.burdayım.
    hepinize saygı ile selamlarımı sunuyorum.
    burhanduran

Ad Soyad : burhan duran
    Doğum Tarihi : 02/04/62
    Forum Kayıt : 07/03/09

Mesaj tarafından burhanduran Bir 19/2/2011, 5:47 pm

Beysan Bey levaminin yavru ve yumurtaya bir zararı olurmu Yavru ve yumurta dönemindede verilebilirmi
    askl

Mesaj tarafından askl Bir 20/2/2011, 8:11 pm

öncelikle gecmiş olsun beysan abicim verdiğiniz bilgiler için murat kardeşim ve beysan abicim çok teşekkür ederim
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 21/2/2011, 1:04 am

Estagfurullah, rica ederim, maksat yardimlasmak, ...

Saygilar
    Beysan Taştan

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 21/2/2011, 1:43 pm

slm arkadaşlar.burhan bey aslında kuşları eşe atmadan önce kurt ilacı uygulamak daha sağlıklı yavru üretmeleri açısında iyi olur.
    ama kurt ilacını her 2-3 ayda bir defa vermemiz gerekli kurt ilacını verdikten 11-12 gün sonra bir kez daha uygulamak gerekli larvalarıda dökmek için.
    Beysan Taştan

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 21/2/2011, 1:44 pm

onur kardeş sağolasın.
    murat'çığım sanada slmlr.
    Kuscu-Murat