arkadaşlar lütfen yardım

Paylaş
    kuşçu_enes

Ad Soyad : ENES TANYILDIZI
    Forum Kayıt : 10/02/11

arkadaşlar lütfen yardım

Mesaj tarafından kuşçu_enes Bir 11/2/2011, 6:15 pm

beni dumani kuşum var aldım getirdim oraya alıştırdım ve sonra attım kuş uçmuyor takla ataata iniyor sonra kuyrugunu cektik şimdi attıgımda uçuyor ve 1 direk dam alıyor ama siz diyiyorsunuzki kuşu salın kendisi kalksın uçsun ama benim dumani yerde ne korkuyor ne öyle kendiliginden kalkıp uçma huyu yok ne yapmam gerekiyor
    denigo20

Ad Soyad : Deniz Tural
    Doğum Tarihi : 14/04/92
    Forum Kayıt : 17/05/08

Geri: arkadaşlar lütfen yardım

Mesaj tarafından denigo20 Bir 11/2/2011, 9:11 pm

Merhaba.Dumani güvercininiz anladığım kadarıyla serte girmiş. Bu durum çoğu zaman tehlikeli olabiliyor. Evet kuyruk çekmek de bi yöntem.Ama bazı kuşçu arkadaşlarımız ve benimde içinde bulunduğum ve kullandığımız yöntem kuşu bol bol uçurmak. Dediğiniz gibi bazı kuşlar kovalamayla kalkmazlar,adeta inat edercesine uçmamakta direnirler . Eğer uçmuyorsa ve elinizden bıraktığınızda havalanacak konumda perdahlı bi kuşsa hafiften havaya atabilirsiniz . Tabi bu dönemde kuşu iyi gözlemlemek gerekir.Kendini bir yerlere atabilir yahut biryerlere düşebilir tetikte olmalısınız . Selamlar.İyi Geceler...
    Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
    Doğum Tarihi : 04/02/78
    Forum Kayıt : 04/01/10

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 12/2/2011, 3:11 am

Simdi bana göre sizdeki kusun yasi yerinde veya öyle alismis, onu sökmeye, veya ucurmaya deymez, sadece takla atiyor diyorsunuz, ...

Yavrusunu almaya bakin derim, kusu elden havaya firlatmayin, belki bir sorunu vardir, ... zannedersem o kus erkek, ...

Bir arkadasta gördüm, kusun birini aldi damizlik kafesinden cikardi, kus kacmadi bile o an, altinda yumurtasida vardi, ... ben kaldirma ve elleme dedim, ama dinliyen kim, birsey olmaz denildi, ...

Arkadas kusu cok anlatirdi, disi idi, iyi bak dedi ve havaya firlatti kusu, ... kus ne kanat cirpti nede herhangi birsey, tas gibi yere cakildi, ... aradan iki gün sonra kus öldü, ... Güvercin yumurta felci olmus, hem bacagina hemde kanada vurmus, ... :301:

Bu örnek sizin olayla uzaktan ve yakindan alakasi yok, demek istedigim su, ...

Kus bu, illaki ucacak, tabiki yetismesine ve alismasina bakar bu seyler, belkide o an bir derdi var, agrisi var, bunu biz göremiyoruz ve kus sayisi cok oldukca kuslar ile bire bir ugrasmak imkansiz gibi birsey olabiliyor, ...

Kuyrugunun gelmesini bekleyin, bulun ona güzel bir es ve yavrusunu almaya bakin, adi üstünde, delikanli yavrunun ucma hevesi yasli kusunkinden farklidir, haaa, 1 yil kümese kapattiginiz kus vardir, tabiki kümesinde kanat cirpabiliyor ise, ciktigi an eski halinden kisa bir örnek verir size, ... kus var kuscuk var, ...

Diyecegim suki, o kusu kovalamayi bence birakin, yasli kus ise eger, iyi kus diye elinize gectiyse bir sekilde onun yavrsundan has almaya bakin derim, ... Kus bu, evet illaki ucacak, ama hergün, her zaman, ve biz ne zaman nasil istersek diye birsey olamaz, yavas yavas, alistira alistira, ... agac yas iken egilir misali, siz genclere yönelin

Eminimki aldiginiz yavruyu güzel güzel egitip istediginiz gibi ucurtabilirsiniz, ... kolay gelsin

Bu benim düsüncem, ilk yazdiginiz sözlerden yola cikarak gecenin bu saatinde böyle bir örnek verebildim ancak, umarim daha iyisini, hem sizin icin daha iyisini, hemde o bahsedilen kus icin en idealini bilen fikrini esirgemez umarim, ...

Saygilar
    maskara45

Ad Soyad : ali şimşek
    Forum Kayıt : 17/04/11

Mesaj tarafından maskara45 Bir 17/4/2011, 1:35 pm

abi tek başına kuş ölürmü
    gokkuş

Ad Soyad : gokhan yapici
    Forum Kayıt : 29/03/11

Mesaj tarafından gokkuş Bir 18/4/2011, 12:54 am

maskara45 demiş ki:abi tek başına kuş ölürmü
    konu burdan devam eder..http://turkiye-guvercin.forum-2007.com/t12100-yardym#154334

sahsen fazla bir kus uçurmuslugum yok ama yumurtaya yatan erkek olsun disi olsun halleri degisir.. acemi antrenörün elinden usta kus ne yapsin derim ve dikkatlice davranmanizi, evvela kusunuzun sagligina dikkat etmenizi öneririm..

selametle..
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 18/4/2011, 9:31 am

ölmez, rahat ol
    kalmah19

Ad Soyad : ahmet kılıç
    Forum Kayıt : 19/04/11

Mesaj tarafından kalmah19 Bir 19/4/2011, 2:14 pm

murat abi dogru söylüyor bide söyle birsey var kusu aldıgın yer önemli ben çorumluyum ögrenci oldugum için eskisehire geldim cok fark ediyor burdan aldıgım iki kusuda uçuramadım elimi uzatıyordum kaçmıyolardı çorumdan kuş getirdim simdi indiremiyorum iki kusuda ama murat abinin dedigi gibi yavrusunu al gençlere yönel
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 20/4/2011, 12:20 am

güzel kardesim

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 24/10/2017, 11:21 am