beysan abi bi bakabilirmisin

Paylaş
    cemal girasun

Ad Soyad : cemaL baş
    Doğum Tarihi : 01/01/86
    Forum Kayıt : 12/03/10

beysan abi bi bakabilirmisin

Mesaj tarafından cemal girasun Bir 3/3/2011, 11:11 am

selam.beysan abicim bi kuşumda bişeyler var sorunlarını hemen anlatayım .. kuş bitkisiz görünüyor halsiz görünüyor bi köşeye çekiliyor kafasını vücudunun içine koyup bekliyooo yem verince yiyoo ama sonra bi köşeye tekrardan cekiliyo ve yediği yemekler haz olunca dışkısına bakıorum su gibi bişii tüm bildiklerimi anlattım yardımcı olursanız cok sevinirim .. 3 gündür böyle
    Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
    Doğum Tarihi : 14/03/67
    Forum Kayıt : 06/03/09

Geri: beysan abi bi bakabilirmisin

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 4/3/2011, 3:03 am

cemal kardeş slm.öncelikle kuşa 3-4 gün biraz vitamin takviyesi yap.güçlensin sonra kurt ilacı ver.peşinden yine 3-4 gün vitamin ver.
    sonra roni plus var ise 2 gün sabah 1 akşam 1 adet ver sonra 3 gün günde 1 adet ver.bırak.geçmiş olsun.
    cemal girasun

Mesaj tarafından cemal girasun Bir 4/3/2011, 11:41 am

tamam beysann abii tşkler,, mehmet yapıcı abimizde bizat gördü oda aynenn nitroveren di glb ismi o ilacı kullanmamı söyledi kurt ilacıymışş .. sizinn önerdiğinizz bi isim varmı abi bizaat onu alıyımm ??
    cemal girasun

Mesaj tarafından cemal girasun Bir 4/3/2011, 11:59 am

beysan abi kusma , gözde bi içeri girme . püzülme .. bu günnde kusma ve burundan hafif sus akmış ellime aldığımda ağzından su damlıordu .. k.bakma ne olur rahatsız ediyorum.. ama bütün kuşlarıma gecmişş o yüzden bu telaşımm
    Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
    Doğum Tarihi : 04/02/78
    Forum Kayıt : 04/01/10

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 4/3/2011, 12:08 pm

Gecmis olsun kardesim
    cemal girasun

Mesaj tarafından cemal girasun Bir 8/3/2011, 5:24 pm

saol murat abi .. beysan abii vitaform verdim 2 gün sonra nilvern adlı kurt ilacını verdim bi bucuk gün ardından yine vitaform kuslar gayet iyi görünüyorlar ama iki tanesi haric tesadüfmü bilmiyorum ama ikiside yürüyemiyor kalktıklarında topalıorlar hatta yürüyemiyor neresi olursa olsun direk oturmayı seciyorlar oturarak yem yiyorlar bu hastalıkla bi alakası varmıdır yoksa ez geceyimmi ??
    cemal girasun

Mesaj tarafından cemal girasun Bir 10/3/2011, 5:41 pm

murat abii beysan abi yazmadı sence neden kalkamıor kuş sekiyo yürürken bi iki adım atıp hemen neresi olursa olsun oturuyor yanına giddiğindede kalkamıorr direk ucuyor ve yine oturuyorr .. ne oldu bunaa
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 10/3/2011, 9:53 pm

Beysan abi yogundur, telden ararsan kesin ulasabilirsin, ...

Madem bana sordun, o halde düsündügümü paylasim seninle, ...

Bana göre Salmonella hastaligina yakalandi kusun, oda bacaklarina vurdu, kanadinada vurabilir, ucma konusunda ucarda, ama nereye kadar, tedavisi yapilmaz ise er yada gec bitkinliginden ve istahsizligindan dolayi ölür, bu kesin, ...

Tr`de ve senin memlektinde bulunmasi mümkün ilaclardan haberim yok, simdi örnek isim bile versem ithal ürün oldugu icin heryerde`de bulunmiyabilir, ... sen en iyisi Beysan abiyi ara !!!

Ne kadar beklersen hastalik o kadar ilerler, elinde hic ilac yok ise ve neyi nerede kullanacagini bilmiyorsan sana tavsiyem SARIMSAKLI SU hazirla, ve bunu 14 gün boyunca ver, onuda söyle, birinci gün veriyorsun, ikinci gün sade temiz su veriyorsun, ücüncü gün yine Sarimsak suyunu ver, dördüncü gün yine su, ve besinci gün yine Sarimsak suyu, ... ve böyle 14 - 15 devam et, ... kusun diskisi bu ara civik ve sulu olur, Sarimsak`ta agir gelebilir fakat onu atlatir ise kus "belki" kurtarir pacayi, ...

Sarimsak al 5 - 10 disi, ve iki tane taze limon, sarimsaklari hem rendele, hem ez, suyu cok mühim, hemde olusan parcalari atma, onuda suya kat, tabiki kabugunu soyacaksin, ... Limonuda önce kabuklu haliyle ovala, sonra suyunu iyice dahil et Sarimsakli suya, ... normalde bu su 2 hafta ile 1 ay hergün 1 - 2 defa sallanmak sartiyla yatmasi lazim, $arap gibi düsün, seninde kaybedecegin vaktin olmadigi icin hergün taze taze vermelisin, ona göre bir bidon ayarla ve sana o kusun tedavisi icin yetecek sekilde hazir olsun suyun, hergün iyice sallaki iyice hasir mesir olsun, bidonun dibine yapismasin icindekiler, ... bunu ve yemini güzel güzel ver hele, ... Vitamin B Takviyesi yaparsan onunda faydasini görürsün, senin anliyacagin kusun hastaliga sen bu soruyu sordugunda yakalanmadi, sinsi sinsi ilerliyor bu, bize göründügü vakit zaten bir hayli ilerlemis halidir, yani tedaviye gec bile kalindi denilebilinir, onun icin bu kusu kurtarabildiginde bu su karisimini her ay vermeye bak tüm kuslarina, bire bir Antibiotik vazifesi görür sarimsak suyu, ... kolay gelsin ve gecmis olsun, ...

Illaki ilac diyorsan Beysan abiyi ara !!!

Saygilar kardesim
    cemal girasun

Mesaj tarafından cemal girasun Bir 12/3/2011, 8:49 am

Murat Abi bu gun başlıyorum tedaviye cok tşk ederim . kusun erkeğinin kanadıda sağa doru yatmış durumda ucamıor oda demekki oda aynı hastalığa yakalanmış ikisine birden baslıyacam inş bulaşıcı deildir . cok cok tşk ederim uzun uzun yazmışsın sana zahmet oldu abim
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 12/3/2011, 11:48 am

Sen kusu bir düzelt HESAPLASIRIK lol!

Estagfurullah, sen yinede Beysan abinin Telefon Numerasini kaydet, o daha bilgili bu konularda, sana o da kisadan dogru yolu gösterir eminimki, ...

Rica ederim, bos bos oturmak bize yakismaz, ise yarasin yeterki, bende dün 0,5 Litrelik Sarimsak ve Limon karisimi KONZENTRAT yaptim, yaklasik 1 saatimi aldi, yalan söylemeyim, ufak Sarimsaklardan kullandim (Cin`den gelme) arti bildigin Limon, 6 tane Sarimsak (Tüm) 6 tanede LIMON kullandim, su an buz dolabinda ve 2 hafta yatirtiyorum, hergün 2 - 3 defa sallamak sartiyla, sonra bunu, KONZENTRAT oldugu icin, o 0,5 Litrelik suyun kapagina doldurup, ölcü olarak kullaniyorum yani o Kapagi, 5 Litre suluklarina ilave edecegim, her verdigimde 2 Kapak Sarimsak - Limon Karisimi !

Bunuda 2 hafta boyu verecegim, veya veriyorum, her ay, ben böyle yapiyorum, ... bir gün arayla, unutma !!! 1 - 3 - 5 - 7 - 9 - 11 - 13 - 15 (Gün) ! Diger günlerde taze su !

2 gün gibi sulugunda bu suyun kalmasini tavsiye etmem, organik oldugu icin cabuk bozulur, buda yeni felaketlere yol acabilir, ... suluklari sadece döküp üzerine yeni su ekleme, elinle güzel güzel temizle, süngerde kullan, yani TEMIZ olsun ! ! !

Senin durumun farkli, acil oldugu icin suyu yatirmadan taze taze vermen dogrudur, yeterki sarimsagin tüm parcalarini at o suyun icine, rendeliyebilirsen daha iyi tabiki, suyundan dahada cabuk faydalanabilirsin !

Kolay gelsin ve tekrar gecmis olsun kardesim

Saygilar
    Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
    Doğum Tarihi : 14/03/67
    Forum Kayıt : 06/03/09

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 12/3/2011, 3:50 pm

cemal kardeş slm.ayaklarının üzerinde duramayıp yatan kuşlar eğer dişi ise yeni yumurta yapmış olup vitamin ve calsium eksikliğinden olur.göğüsten baytril0,1 + herhangi bir vitamin iğnesinden0,1cc=0,2cc ediyor.
    bu iki iğnenin toplamı olan 0,2cc yi göğüs kaba etinden günde 1 defa 3-4 gün vur birşey kalmaz.eğer kuşlar erkek veye yumurta probleminden kaynaklanmıyosa salmonella var demektir. baytril iğne 0,1cc+dekort iğne0,1cc=0,2cc olarak 2 günde 1 defa ayak baldırdan vur.(yani 1 gün vur 1 gün boş geç)toplam 4-5 defa uygulamış ol geçmiş olsun

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 18/11/2017, 8:10 am