Denemediğim Şey Kalmadı Yardım Lütfen...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Denemediğim Şey Kalmadı Yardım Lütfen...

Mesaj tarafından tefenninet Bir 18/3/2011, 9:48 pm

Kuşlarımdan Bi Tanesinin 2 Burun Deliğinden Sürekli Sarı Su Çıkıyor... Üst Solunum Yolu Hastalığı Diye.. Monodoks ve Baytril Kullandım ama Sonuç Sıfır.... Birde Kuş Eşe Gelmiyor.. Yuvasına Hiç Bir Kuşu Sokmuyor.. Ama Bir Türlü Bu Erkek Kuşu İyileştiremedim de Kızdıramadım da Acil Yardım Edermisiniz...

tefenninet

Forum Kayıt : 04/11/10

Kullanıcı profilini gör

Geri: Denemediğim Şey Kalmadı Yardım Lütfen...

Mesaj tarafından tefenninet Bir 19/3/2011, 10:21 pm

Cevap Verebilecek Bi Arkadaş Yok mu...

tefenninet

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 20/3/2011, 10:36 am

Gecmis olsun, o sari suyun burnundan gelmesini hic duymadim, görmedimde, belliki kus hasta, ese gelmiyor diyorsunuz, nasil gelsin, hem bu durumda gelse pek saglikli olacagini sanmiyorum, ese gelme süreci hem erkek hemde disi icin cok emek sarf ettiren bir girisimdir, umdugunuzdan cok güc gerektiren bir durum, o kadar basit degil yani, kusunuzun herhangi biri bu tüm yüklere dayanamayip ölebilirde, bu erkek icinde gecerli disiler icinde gecerli, cogu zaman disi kus icin gecerli bir durum, ...

Kusu kizdirmak icin Vitamin E Takviyesi yapmalisiniz, veya Vitamcombex diye bir Multivitamin var, kis boyu bunu vermeliydiniz, simdi versenizde olur, Vitacombex aslinda bir Muktivitamin`dir, yani onu degilde Güvercinler icin Multivitamini versenizde olur, bunun icinde cok mühim olan B Vitaminide var, kizistiran ve ciftlesme hormonlarini zirveye vurduran E Vitaminide mevcùt, ayni andada yavru verimi daha artiyor Vitamin E sayesinde, erken yavru ölümlerininde önüne gecebilen bir Vitamin bu, yani faydasi cok, tabi dogru miktarda verilirse, fazlasi herseyde oldugu gibi zarar olabilir, ...

Beysan abiyi cepten ara, profilini tikla, telefonu orada yaziyor, selam söyle ve tekrar gecmis olsun !

Saygilar

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10

Kullanıcı profilini gör http://murat-tuna66.jimdo.com/

Mesaj tarafından tefenninet Bir 20/3/2011, 6:42 pm

E Vitamini Olayını Deneyeceğim.. Sarı Su Dediğim Sümüksü... kuşun burun delikleri tıkanıyor... İştahı Çok çok iyi ama tek sorun eşe gelmiyor... cevabınız için çok teşekkür ederim saygılar sunarım....

tefenninet

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 21/3/2011, 1:14 am

Rica ederim, hafife almayin, Vitamin E sizin hastaliginizdan mühim degil, önce kus toparlanmaliki ondan saglikli sekilde yavru alinabilsin, ...

Beysan abiyi arayin, kendisi ilac konusundada yardimci olur size, ...

Saygilar

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10

Kullanıcı profilini gör http://murat-tuna66.jimdo.com/

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 11/4/2011, 5:50 pm

kardeş slm.
kuşun burnundan sarı su gelmesi demek monodoks tedavisi ile geçmesi gereken nezle (ornitos) demektir ama siz monodoks tedavisi yapmışsınız geçmemiş ise kuşun ağzında veya genizlerinde iltihaplı yara olabilir.bundan dolayıda geçmemiş olabilir veya monodoks tedavisini eksik yapmış olabilirmisiniz.
monodoks tedavisi:çeyrek çaybardağı suya 2 adet monodoks kapsül eritip kuşa 1,5 ml sabah akşam ver 4-5 gün uygula.
bu işlemi tekrar gözden geçirmenizi öneririm.

Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 8:34 am

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön