Hstalığı atlatmış güvercin aşılanır mı?

Paylaş
    CEVDET TUNÇ

Ad Soyad : cevdet tunç
    Doğum Tarihi : 28/05/74
    Forum Kayıt : 04/07/10

Hstalığı atlatmış güvercin aşılanır mı?

Mesaj tarafından CEVDET TUNÇ Bir 21/3/2011, 9:29 pm

Baysan Bey özellikle tifo hastalığını atlatmış güvercin taşıyıcı mıdır? Bu güvercinlere hastalık sonrası aşı yapılırsa taşıyıcı durumundan çıkarlar mı? Herkesin bana söylediği tifoyu atlatmış kuşları imha edip yeniden hastalıksız güvercin beslemem yönünüde: Siz ne dersiniz. Sizin vereceğiniz bilgi benim için önemli. Saygılar. Selamlar....
    Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
    Doğum Tarihi : 14/03/67
    Forum Kayıt : 06/03/09

Geri: Hstalığı atlatmış güvercin aşılanır mı?

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 11/4/2011, 6:06 pm

cevdet kardeş slm.
    1-evet paratpho atlatmış güvercin taşıyıcıdır.
    2-bu güvercinlere hastalık sonrası aşı yapılabilir ama hastalık tamamen geçtikten sonra önce kuşlara5-6 gün vitamin takviyesi yapıp peşinden kurt ilacı verilir.kurt ilacı verdikten 12-13 gün sonra tekrar kurt ilacı verip sonra 5-6 gün yine vitamin verilir.sonra aşı yapılır.paramixovirüs olarak aşı yapılmalı.
    3-ilkbahar ve sonbaharda10 günlük paratpho kürü uygulanmalı.
    benim dediğim şekilde uygulama yaparsanız kuşları eski sağlığına kavuşturabiliriz.
    4-size bu kuşları imha edim diyen arkadaşlarmı onların canını vermişler.
    5-o zaman bizlerde insan olarak menenjit veya sarılık geçirmiş yada sarılık virüsü taşıyıcı çocuklarımızı imha edip yerine yeni çocukmu yapalım.ikisi aynı şey gibi düşünün.
    6-peki tekrar yeni güvercinler alın diyenler.alacağınız güvercinlerin hastalık geçirmediğini ve taşıyıcı olmadığını nereden bileceksiniz.
    her hastalanan canlıyı imha edersek biz ÖTEKİ DÜNYADA BUNUN HESABINI VEREMEYİZ.
    7-benim size dediğim gibi benim dediklerime kulak verin yada beni telden arayın size şifayen gerekeni anlatırım.
    geçmiş olsun.sağlıklı kümesler dilerim.

Forum Saati 21/11/2017, 7:27 pm