Güvercin mi Muhabbet kuşu mu ?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Güvercin mi Muhabbet kuşu mu ?

Mesaj tarafından BlackJack Bir 29/3/2011, 1:01 am

arkadaşlar güvercinlerimle zor olsada vedalaşıp muhabbet kuşu besleyerek kuş sevgimi gidermeyi düşünüyorum.malum güvercinin bakımı zor ve zaman isteyen bir merak.siz ne düşünüyorsunuz.sizce yerini doldururmu güvercinlerimin.sonradan pişman olurmuyum

BlackJack

Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

Kullanıcı profilini gör

Geri: Güvercin mi Muhabbet kuşu mu ?

Mesaj tarafından belhal Bir 29/3/2011, 5:31 am

Bende bir ara kanarya aldım güvercin bakmayayım dedim ama şimdi ikisine birden bakıyorum hepsinin yeri bir başka.

belhal

Ad Soyad : mehmet haldun sözmen
Forum Kayıt : 11/08/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından yücelgüvercin Bir 29/3/2011, 5:14 pm

merhaba sana saygı dutarım ama güvercin dünyası vazgeçilmez ben kaçkere bırakdım ama rüyalarım onlarsız olmuyor tambir güvercin hastasiysan mümkün deyil yapamazsın kanaryalar sana güvercin hasretini mümkün deyil gideremezler bendede muhabbet LER var bazı kafama şişiriyorlar AMA ASLA GÜVERCİNLER VE ÖTÜŞLERİ BANA HUZUR VERİYOR

yücelgüvercin

Ad Soyad : yücel yurttanır
Forum Kayıt : 21/02/11

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından BlackJack Bir 10/4/2011, 10:01 am

evet arkadaşlar güvercinin yeri bir başka.onları havada sörf yaparken izlemenin zevki bambaşka.yorumlar için teşekkür ederim.

BlackJack

Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Misafir Bir 10/4/2011, 8:39 pm

idia ediyorum bir kac hafta guvercin besleyen bir kisi cinsi irki ne olursa olsun kesinlikle birakamaz ancak ara verebilir

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 10/4/2011, 8:58 pm

Ben ikisini besliyorum, hemde ayni kümeste, ayri ayri bölümlerde, onun zevki baska, bunun zevki baska, Muhabbet kusu Güvercin gibi bana göre, pek farki yok, renkler daha renkli, boyutlarda farkli, birde Muhabbet kusu beslediginde Kümese serdigin teller icerden dösenmesi lazim, cünkü bu kuslar herseyi gagaliyor, dikkat etmez ise kalas malas kalmaz, hic affetmiyorlar, oda ic güdülerinden gelen bir huydan ibaret, disi kuslar erkeklerden fena, herseyi mahf ediyorlar !!! Evin icinde Kapi, dolap, cerceve, perde, cicek, duvarda kagit birakmiyorlar, ...

Benim Kümeste arada bir naylon döseli, yani birbirlerini görüyorlar, fakat, Güvercinin Muhabbet kusuna zarar oldugunu, Muhabbet kusununda Güvercine zarar verdigini duydum burdaki Vetrenerden, havada ucusan tozlar bile birbirlerine zarar veriyormus, ayri ayri olmalari $artmis, ben öyle duydum, ona görede önlemimi aldim, bakalim ise yariyacakmi, ...

Muhabbet kusunu neden beslemek istedigini birkere bilmen gerek, yani huyu icinmi, görüntüsü icinmi, ... ben mesela aklim erdigince söyle izah edim size, ... son bes yildir aziz memleketime gidemiyorum, günesine, tasina topragina hasretiz anliyacaginiz, ... Muhabbet kusunu izledigimde, hele hele besledigim türden bahsetmek gerekirse (RAINBOW) sarisina bakinca o güzel Günesimize bakmis gibi oluyorum, dösündeki maviyi seyredince sanki bulutsuz gök yüzüne bakmis gibi oluyorum, yesil rengine baktigimda sanki bizim yesilligi görmüs gibi oluyorum, yesilin ve mavinin birbirine girdigi rengi görünce kendimi ölü denizin sahilinde görüyorum, yani uzun lafin kisasi, izine cikamadigim halde hergün izine cikmis gibi oluyorum, hele hele renkler rengarenk olunca bunu anlatmak cok zor, kimine göre cok garip olabilir, oda normal, illaki kafayi cekmek gerekmiyor biraz keyif yapmaya, böylesi daha hos, benden söylemesi, ...

2`si bir arada fistik gibi oluyor, yeterki iste, tabiki yemi, özellik ile yavru dönemi icin kullanilan yem cok baska, ezik bir yem, pasta seklinde, cuvali bizim burda 45 - 50 Euro arasi, hani saglikli ortamlarda saglikli yavru isteniliyor ise ona görede temel atmak gerek, ... bu papagan türünde cikabilen papagan hastaligi insanda cok büyük hasara yol acabiliyor, aniden ve durduk yerlerde ateslenme gibi, ishal, halsizlik gibi semtomlar bu hastaligin belirtileri, kusta degil, insan oglunda, sonucu cok tehlikeli ve bulasici oldugu gibi malesef bazende ölüm ile sonuclanabiliyor, oda hijyenin olmadigi, sartlarin uygun olmadigi ve akla gelebilecek herseyin birbirini tetiklemesinden kaynaklanan bir durum, birde kuslar ile ic ice iseniz o an cok tehlikeli, ... niyetim korkutmak degil, uyarmak, ... dikkat edin, temiz ve biraz titiz olun, ve satmak istediginizde kuslarinizi milletin kümesinize geldiginde yarin temizlenecek demeyin, tertemiz ortam olsunki, görende süphehe girmesin, aldiginiz 3 kurus bile helal olsun, ... sizinde iciniz rahat olsun, ... unutmayinki, isminiz ne olursa olsun, bir kustan alinan para kimseyi zengin etmez, ama hasta kusu ne getirir ise getirsin parolasiyle millete gagalanirsa af buyrun, isminizin ayak altina girmesinede sasmiyacaksiniz o halde, bas üstüne konulmak var iken, ...

Yikmakta gösterilen basari kimse tarafindan yapmakta gösterilmiyor, buda bir gercek, yillarca ugrasirsiniz iki yakanizi bir araya getirmeye, bir anda hersey alt üst olur, ... belki memleketde böyle degil, ben batili standardindan bahsediyorum, bunada erismek isteniliyor ise, ona göre davranmali diye düsünüyorum, cok mantikli kurallarida var cok sacma olanlarida, bunuda ayirmak bize düsüyor, cizgiyi asmamak sartiyla insallah, ... ikisi cok farkli karakterli kuslar, ve ikiside kus, biri disarda ucabilir, biride ancak teller icinde, yeri ona göre büyük olsunki kus iki kanat cirpabilsin, yoksa eziyetden baska birsey olmaz, birde, son olarak, saglikli bir ortam isteniliyor ise, kolonie diyoruz biz mesela, yani birbirini bilen ve huzur icinde olan bir grup, erkek kusun herzaman cogunlukta olmasina dikkat edin, aksi halde kan cikar, hemde felaketce, diyelim 10 tane disi kusunuz var, mutlaka en az 12 erkek kusunuz olsun o an, cift cift besliyorsaniz sorun cikmaz genelde, ... ve yine hepsi bir arada duracak ise ve mesela 10 ciftiniz var ise, mutlaka 12 - 20 kutuluk yuva yerlestirinki yuva kavgasi cikmasin, cikarsa eger yine kan cikar, ... secenek bol olsun, ... yoksa bir bakmisiniz ya kusun ayagi issirilmis yada bilmem ne, ... ve Güvercinlerdeki gibi, saglikli yavru sadece saglikli ve yumurtlamaya hazir olan kuslardan alinabilir, 6 ayini bitirmis olmasi lazim, en uygunu 1 yasinda olanidir, ...

Elimden geldigince yardimci olmaya calistim, az ve öz king

Kolay gelsin

Saygilar

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10

Kullanıcı profilini gör http://murat-tuna66.jimdo.com/

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 10/4/2011, 9:01 pm

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10

Kullanıcı profilini gör http://murat-tuna66.jimdo.com/

Derman aradım derdime Derdim bana derman imiş :)

Mesaj tarafından muratsaya Bir 22/4/2011, 1:47 pm

mehmet orhan demiş ki:idia ediyorum bir kac hafta guvercin besleyen bir kisi cinsi irki ne olursa olsun kesinlikle birakamaz ancak ara verebilir

kesinlikle katılıyorum bırakılmıyor arkadaşım bağımlılık yapıyor :)

muratsaya

Ad Soyad : murat saya
Forum Kayıt : 22/04/11

Kullanıcı profilini gör http://guvercin-ilaci.blogcu.com/

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 9:43 am

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön