FransaStrasbourg dan selamlar - gokkuş

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

FransaStrasbourg dan selamlar - gokkuş

Mesaj tarafından gokkuş Bir 29/3/2011, 4:54 pm

Ismim Gokhan, Yasin diye taniyanlar da var, Dogma buyume Fransa.. 1978 liyim.

Küçüklugumde yedi guvercin yetistirdim yer müsait olmadigi için ve kuslar da yerel yabani oldugu için biraktim ama tadi damagimizda kalmis olmaliki helede nasip varmis, yeniden baslamis bulunmaktayim.
geçen sene (2010 da) kümes saydigim balkonda (5metre karelik balkon, teras benzeri) 35 civarinda kusum oldu
hastalik (hem kuslar hem ben) derken hepsi yok oldu.

bir kus parlak yesil de kusabiliyormus.. :(

wel hasil : su an elimde

-1 çift gök, ikinci yumurta dün 28/03/2011 tarihi itibariyle.. erkekde bir iki beyaz tel mevcut,kanatlarda.

-1 çift sütbeyaz, ki sütbeyazlara tutkunlugum var, yuva kizdiriyorlar ama aceleleri yok gibi.. (çildirtiyorlar..)

-2 eke, biri sütbeyaz(erkek oldugunu dusunuyorum), biri sinekli(disi oldugunu dusunuyorum).. ellerinizden operler..:) bu ekeleri çiftlestirmeyi dusunuyorum ya kendileri istemezlerse de zorlamayiz herhalde.. :) yeni geldiler kümese tüylerini yolmadan alistirabilmek için etrafi telle doladim.

ileride belki resim eklerim.. belki.

Buralarda kus beslemek çevre açisindan soruna yol açtigi için, kiraci olanlar zorluk çekebiliyorlar (bende dahil olmak uzere..)
Fransa hukumeti almanyadan atmaca almis ki guvercinleri tüketsin diye, malum koca sehirde yabani guvercinler bayram ediyorlar..

beraber ilerledikçe bilgi ediniriz, sorulariniz varsa sorabilirsiniz acemi cevabi sizi tatmim ederse..:)

gokkuş

Ad Soyad : gokhan yapici
Forum Kayıt : 29/03/11

Kullanıcı profilini gör

Geri: FransaStrasbourg dan selamlar - gokkuş

Mesaj tarafından Forum Admin Bir 10/4/2011, 8:50 pm

hoş grldiniz

Forum Admin

Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08

Kullanıcı profilini gör http://turkiye-guvercin.forum-2007.com