Kuşun Ensesinde tüy çıkmıyo!

Paylaş
    Salih39

Ad Soyad : Salih39
    Forum Kayıt : 22/07/11

Kuşun Ensesinde tüy çıkmıyo!

Mesaj tarafından Salih39 Bir 2/8/2011, 2:54 pm

Herkese selam.

Kuşu kümeste dövmüşler ensesinde ve gözünün yanında tüyler dökülmüş.Şimdide tüy çıkmıyo derisi buruşmuş gibi ne yapmalıyım.

1-2 aydır böyle kuş hiç tüy çıkmadı.

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
    Doğum Tarihi : 04/02/78
    Forum Kayıt : 04/01/10

Geri: Kuşun Ensesinde tüy çıkmıyo!

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 2/8/2011, 8:59 pm

Bekle, cikar ... hemen degil, zaman ile, ...
    security

Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
    Doğum Tarihi : 30/11/83
    Forum Kayıt : 12/05/10

Mesaj tarafından security Bir 3/8/2011, 6:02 pm

tüy dönemini bekle murat beyin dediği gibi mutlaka gelir
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 3/8/2011, 9:03 pm

Ustam

Tügler bizim saclarimiz kadar basit degil, o yüzden cikmasi ve hazir olmasi belli bir süre istiyor, ...

Allah sabir versin, ...

Saygilar
    Salih39

Mesaj tarafından Salih39 Bir 4/8/2011, 6:04 pm

Bilgilendirme için teşekkürler.Ama bayadır böyle en aşa 1-2 ay oldu hep aynı.

Saygılar.
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 4/8/2011, 7:37 pm

Gelir ama, sürer biraz, demekki bir iki ay bile yetmedi yenisinin gelmesine, ...

Beslenmesini güzel yap, Banyolarini yapabilsinler ara sira, cok soguk veya soguk ise degil tabiki, ... nasil ali$tirirsan öyle gider, ...

Merak etme, gelir yani, ... gönlünü ferah tut, ... Allah izin verirse onuda görürsün artik, yani Ku$una deginerek diyorum, baska hastaligi olmasinda, ... derdin Tüg olsun

Saygilar
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Bir 4/8/2011, 8:40 pm

arkadaslar bir kac sefer baktim bu konuya dikkatimi cekti daha tecrubeli arkadaslarin abilerin konuya el atmalarini bekledim ama,,, bu arkadasin kusunun yanilmiyorsam kafa arkasindaki tuy 2 aydir cikmadigini yazmis cok uzun bir sure yeme dusmemis yavruda bile 1 ayda tamamlar normalde burda normal olmayan biseyler var kusun fotosu olsaydi daha saglikli yorumlar gelirdi diye dusunuyorum yuksek bir ihtimal yarada dezenfekte edilmedigi icin intihaplanma var yara kapanmis kabuk baglamisda olabilir ama yarayi kabugun icini kurutmz buda sebeb olabilir bunlar sadece tahmin tabi kusu ele alip baktiktan sonra en saglikli karar verilebilr ancak en guzeli profosyenel birisinden yardim al kardesim yada fotoyu yukle buraya bir daha bakalim birde Beysan abiye sor istersen belki ilac tedaviside gerekebilir
    Salih39

Mesaj tarafından Salih39 Bir 6/8/2011, 10:03 am

Ty bilgilendirme için.
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 7/8/2011, 3:25 pm

Rica ederim, ...
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 7/8/2011, 3:38 pm

Birde aklima gelmi$ken, Orhan Karde$im, sana bir$ey anlatim, hani Ku$taki Tüg bizdeki killar ile kiyaslandigi icin yerine ve ki$iye göre, ...

Bizim bir tanidigin ayni bu bahsedilen Ku$`ta oldugu gibi ensede eldeki kücük parmagin ucu gibi bir kel yer vardi, ... sacini daima kisa kestigi icin ve gören orasi neden kel diye sordugu icin bu durum kendisini rahatsiz etmi$, ... adam doktora gidiyor, Doktor onu veriyor, olmuyor, bunu veriyor olmuyor, ... sonra hormon iceren bir sulu ilac yaziyor, diyorki bunu oraya sür, sürki cildin bunu emsin, emdikce oranin saclari gelir, ama bekliyeceksin, ... aradan 3 ay gibi bir zaman sonra yava$ yava$ ilk killar gelmeye ba$ladi, ... nerden bildigimi sorarsaniz, cok samimi bir karde$im oldugu icin bu kadarini biliyorum, ... neyse, adina sevinirken ve muradina erdin artik, Doktorun sag olsun derken oglanin bu kez durduk yerde omuzunda killar cikmaya ba$ladi, aklina gelmiyen yerlerde yine öyle, hani bu hormon sadece sürülen yerde degil, tüm bedende etki yapti, nereye sürsen böyle olurmu$, ... saci normalde o sac cikmayan yerden haric zaten gürdü, ... $imdi oglanin halini sen dü$ün artik, parmak ucu kadar yeri kapatim diye ugra$irken ba$ina gelene bak, ... bilmiyorum anlatabildimmi !?!

Hani Tügünü yolan Ku$lar vardir, ... kendi kendine, bunlarin kafada bir sorun vardir, ... Güvercinlerde e$le$miyor diye di$inin kafasinin tüglerine asilir erkek, tügü yolunan ku$u gördükce bende üzülürüm, ... ama zamani gelir ise gelir, bana göre ilaca gerek yok, ku$un dengesini bozarsin, ... erkek ku$a takviye olarak verilen Vitamin E`ye mesela benzemez buna yapilabilinecek tedavi, sonuc pek ho$ olmaz bence, ... bana göre böyle bir$ey cikar meydana, ... hemen ilaca sarilmak caresizligin belirtisidir, tügleri güclendirecek besin takviyesi daha yerinde ve dogal olur, olursada olur, olmaz ise kel kalsin, Festivale cikacak Ku$ degilse tabiki, ...

Saygilar
    Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
    Doğum Tarihi : 14/03/67
    Forum Kayıt : 06/03/09

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 1/9/2011, 1:28 pm

salih kardeş slm.

kuşun tüylerinin 1-2 çıkmaması demek kuşta gerhengi bir yaralanma veya yırtıcı hayvan saldırıları sonucu yada kuşşun tüy çıkmayan bölgesine yanlış iğne yaparak yara ve kabuk oluşturması sonucu tüyler çıkmaz ama o hasta bölgeyi önce tedavi edip sonra yüy çıkmasını beklemek en doğrusu olur.

uygun olduğun durumda bana uğra veya telefon et şifayende yardımcı olayım.

geçmiş olsun.

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 21/9/2017, 7:33 pm