arkadaşlar yardım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

arkadaşlar yardım

Mesaj tarafından askl Bir 14/9/2011, 11:41 am

arkadaşlar kuşlarımın bazılarında sulu yeşil ishal ve bir kaçtanesindede ara ara kusmalar oluyor genel olarak kuşlarda hiç bi kırgınlık yok yem yiyorlar yalnız yavrularımdan bitanesi kötü yem yemiyor sulu ishal var pompa yardımıyla içine birazda ishal ilacı cesamolin koyup ben bakıyorum malum artık kış ayına yaklaşıyoruz bu hava değişikliklerinden kuşlar olumsuz etkileniyor her sene e.coli hastalığı yüzünden çok kuşumu kaybediyorum bu hastalık için hem tedavi hemde koruma amaçlı olarak kullanabileceğim hyerli bi ürün varmı

askl

Ad Soyad : onur güney
Doğum Tarihi : 09/07/91
Forum Kayıt : 26/05/09

Kullanıcı profilini gör

Geri: arkadaşlar yardım

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 14/9/2011, 3:26 pm

onur kardeş slm.

kuşlarda sindirim sistemi bozukluğu oluştuğu zaman problem başlıyor demektir.

zaten ilk belirtisini kusarak göstermiş.

şimdi burda mademki yerli ürün dediniz size o konuda yardımcı olayım.

NEOPRİM FORT TOZ ve SÜLPHAMEZATİN SOLÜSYON.

2 lt suya 2 çay kaşığı neoprim fort ve sülphamezatin solüsyon'dan ise ürünün şişesinin kendi kapağı ile 1 kapak ver.ve günlük taze ilaçlı su hazırla. ve kuşlara 6-7 gün tedavi uygula.

bu tedavi süresince kuşların yemlerine DİAZYEM 256 TOZ. yem katkısını günlük yemlerine karıştır.1 kg yağlı yeme 1 yemek kaşığı DİAZYEM 256 uygula.

tedavi bittikten sonra ise haftada 2-3 defa DİAZYEM 256''yı kullan.

NOT:DİAZYEM 256 YENİ VERSİYONLARDA HEM YEM'E HEMDE SUYA KARIŞTIRILABİLİYOR.2 ŞEKİLDEDE KULLANILIYOR.

HERKEZİN BİLGİSİNE ARZ OLUNUR.

Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından askl Bir 15/9/2011, 6:24 pm

vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim beysan abi

askl

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından askl Bir 16/9/2011, 10:16 am

yazmış olduğun ilaçları bulamadım buradaki veterinerler enrocure%10 önerdi hayvanların ağzına 3 er damla 3 gün süreyle verilecek vitamin olarakta veterinerin önerdiği vetarumex aldım ilacın özellikleri şöyle :

BİLEŞİM

125 oral toz içeriğinde

canlı maya hücresi % 15

kalsiyum proiyonat 50 g

asetil metinonin 5 mg

genian 5 mg sorbitol 7 g

kobalt %0,5

demir % 3

çinko % 3

bakır % 3

colloidal silica % 3

kalsiyum karbonat 125 mg bulunur.

KULLANIM SAHASI

sığır koyunve keçilerde aşırı karbonhidrat ve protoin tüketimine bağlı atoniler asidozis olguları ani rasyon değişikliğinden kaynaklanan sindirim bozuklukları rumen mikroflorasının bozulmasıyla sonuşlanan hazımsızlıklar bozulmuş ve aşırı küflü yüksek orda üre ve benzeri azotlu maddelerle desteklenmiş yemler ile kötü muhafaza edilmiş silaj tüketiminden kaynaklanan sindirim bozuklukları ; ateşli ve enfeksiyöz hastalıklar hipoglisemi ve asettomneminde ileri gelen ön mideye bağlı durgunluk olguları diğer organik ve metabolik dengsizlikler sebebi tam olarak bilinmyen etmenlerden ileri gelen rumenal sindirim bozukluklarının sağaltımı antibakteriyel ilaç kullanımına bağlı mikroflora dengesizlikleri travmatik retikulitisyel ileri gelen hazımsızlık durumları ile besinsel kökenli ishallerin destekleyici sağaltımı genelikle sindirim sistemi bozukluklarıyla birleşen karaçiğer yetmezliği aşırı karaçiğer yağlanması karaçiğeri işlevsel yetmezliği lithiazis ve benzeri durumlardan kaynaklanan anoreksi iştahsızlık durumlarının sağaltımı genç ruminaantlarda ve besi sığırlarında rumen mikroflora etknliği ve canlı ağırlık aartışının sağlanması amaçlarıyla kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

sığır koyun ve keçilerde günde bir kez olmak üzere ;içme sularına katılarak içirilmek suretiyle uygulanır.

sağaltım dozları olarak ;

sığırlara günde 125 g'lık bir poşet koyun ve keçilere de 25-30 g veya 1/ 4 poşet miktarında verilir.belirtilen günük sağaltım dozları hayvanın klinik iyileşme durumuna göre 3-5 gün süreyle tekrarlanır.hayvan başına hesaplanan ilaç miktarı 1-1,5 litre kadar su içerrisinde bulamaç haline getirildikten sonra mide sondası veya uygun bir kap yardımyla içilir.

askl

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 16/9/2011, 6:58 pm

onur selam.veterinerin önerdiği ENRECURE %10 baytril muhadili bir ürün bunu oral değilde insülin iğnesi ile ense deri altından 15 olarak vurursan daha iyi sonuç alırsın.5 gü günde 1 defa iğne yap daha sonrada sularına 1 lt suya 1ml olarak 2-3 günde sularına katarak uygula geçmiş olsun.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından askl Bir 17/9/2011, 10:14 am

beysan abi vetarumex adlı vitamini suya karıştırdaktan sonra dipte bi toz toplanması oluyor suyun rengi eski haline dönüyor normalmi bu

askl

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 22/9/2011, 10:18 am

onur kardeş slm.

dipte tortu yapması normaldir.

çünkü çinko ve kalsium karbonatlar.çökme yaparlar.

ama siz yinede suya bu ürünü ilk kattığınızda kuvvetli karıştırırsanız daha iyi verim alınır.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 9:43 am

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön