halsizlik ve ölümler.

Paylaş
    omermtl

Ad Soyad : Omer Mutlu
    Forum Kayıt : 19/09/11

halsizlik ve ölümler.

Mesaj tarafından omermtl Bir 1/11/2011, 9:53 pm

merhaba arkadaslar. kuslarimda aniden halsizlik beliriyo ve istahlari kesiliyo kusma basliyo zayifliyolar ve sonunda ölüyolar 2 tane kusum öldü 2 tanesinide ayirdim. dışkılarıda sanki su gibi. düzenli olarak yemliyorum vitaminleri sürekli önlerinde sularini her aksam tazeliyorum ama ne fayda sorun ne anlayabilmis degilim yardimci olursaniz sevinirim.
    f_1

Doğum Tarihi : 01/01/80
    Forum Kayıt : 15/10/10

Geri: halsizlik ve ölümler.

Mesaj tarafından f_1 Bir 3/11/2011, 2:32 pm

aynı problem şuan bendede var

colimix ve pantrim den 1er paket 2 litre suya katıyorsun 7-8 gün devam ediyorsun

kusma problemine karsıda diazm256 kulanman gerekiyormuş bende yeni başladım kullanmaya fayda var gibi ama bir haftada tam belli oluyomuş
    emir acar

Ad Soyad : emir acar
    Forum Kayıt : 04/03/11

Mesaj tarafından emir acar Bir 4/11/2011, 6:23 pm

bu mevsimde düşük de olsa kusmadan dolayı hayvanların candida'ya yakalanma ihtimali de söz konusu olabilir.. candida bir çeşit mantardır ve hayvanların kursak ile taşlık arasındaki borusunu tıkayarak besin almasını engeller. hayvan haliyle zayıflar çoğu kez başka hastalıklara da yakalanarak ölür. bunun için de candida ya da sour crop (ters kursak) hastalığı belirtilerine bakmak şüphe varsa gidip oraya buraya çuvalla para vermemek gerekmektedir. eczaneye gidin mikostatin denilen beşeri ilacı alın. sıvıdır ve içinde damlalık vardır. o damlalıkla 4-5 damla günde iki kez hayvana verin. kısa sürede iyileşecektir. iyileşir iyileşmez ilacı kesmeyin 48 saat daha uygulayın. ama dediğim gibi bu düşük bir ihtimaldir.
    Beysan Taştan

Ad Soyad : beysan taştan
    Doğum Tarihi : 14/03/67
    Forum Kayıt : 06/03/09

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 20/11/2011, 5:30 am

syn ömer mutlu kardeşim.slnm.daha önceki tedavi cevaplarımdada yazmıştım.

zaten f-1 nikli arkadaşımızda onu önceki tedavi cevaplarımızdan öğrendikleri gibi

kuşlardaki durum ECOLİ bunada 2lt suya 1 adet COLİMİX ve 1 adet pantrim uygula.

7-8 gün tedaviye devam et.

aynı zamanda sindirim sistemini düzenlemek için diazyem 256 yem katkısını 1 kg yeme sarımsak yağı ile nemlendirip 1 yemek keşığı karıştır ve tedavi süresince bu uygulamayada devam et kuşlar inşallah düzelicekler.

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 18/11/2017, 8:29 am