Beysan abi ve arkadaslar dusuncelerınızı onerılerınızı beklıyorum

Paylaş
    gkhn_06

Ad Soyad : GÖKHAN GÜNEŞ
    Forum Kayıt : 05/12/09

Beysan abi ve arkadaslar dusuncelerınızı onerılerınızı beklıyorum

Mesaj tarafından gkhn_06 Bir 27/2/2012, 9:01 pm

slm arkadaslar bu aralar dısı kuslarımda bı rahatsızlık goruyorum yumurtlama evresınde hayvanların ayakları tutuluyor yuruyemıyorlar anlamıs degılım yumurtlama zamanında oluro bu 3 4 tanesınde meydana geldı lutfen yardımalrını bekılıyorum sımdıden tskler
    emir acar

Ad Soyad : emir acar
    Forum Kayıt : 04/03/11

Geri: Beysan abi ve arkadaslar dusuncelerınızı onerılerınızı beklıyorum

Mesaj tarafından emir acar Bir 28/2/2012, 10:32 am

kalsiyum eksikliği çekiyorlar. başka problem yok. eczanelerde calsiday d3 adında efervesan (suda eriyen) beşeri tabletler var. 4 lt'lik sularına 1 tane at eridikten sonra çalkala ve önlerine koy. kuşların önünden öğleyin sularını bir süre alman daha iyi netice verir. kalsiyum vücuttaki kasiyum eksikliğini giderir. d3 vitamini ise kalsiyumun incelerek kemik yapısına yerleşmesinde çok gereklidir. ayda bir kaç kez verilecek bu kür ufak yavruların kemik yapılarının gelişmesinde de çok önemlidir. fazla vermek daha iyi sonuçlar almanızı sağlamaz. hatta bazen yumurtaların çatlayıp yavruların çıkmasını engelleyebilir. tüm ilaçları özellikle antibiyotikleri dozunda ve zamanında kullanmaya özen gösterin. bilin ki pek çok güvercinimize etki etmedi diye düşündüğümüz ilaçlar yüksek dozdan dolayı ölümlere sebep vermektedir.
    saygı, hürmet...
    security

Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
    Doğum Tarihi : 30/11/83
    Forum Kayıt : 12/05/10

Mesaj tarafından security Bir 28/2/2012, 4:09 pm

ilaçlardan ziyade doğal tedavi uygulamak istersen ev yapımı yoğur(hazır marketten alınma değil)şırınga yardımı ile kuşlara ağızdan verdiğinde hem kalsiyum ihtiyaçlarını karşılamış olacaksın hemde probiyotik görevi yaptığından kuşların bağışıklık sistemini güçlendirmiş olacaksın.bunun yanında yeşil yapraklı sebze dereotu,brokoli,ebegömeci v.b sebzeleri bir makas yardımı ile ince ince önlerine doğramanı öneriyorum.
    son olarak da haşlanmış tavuk yumurtası vermeni öneriyorum ortalama 10 kuşa 2 adet haşlanmış yumurtayı ufak ufak doğra kabuklarınıda aynı şekilde ver bak nasıl iştahla yiyolar. bu söylediklerimi kuşlarına düzenli aralıklarda verdiğinde ne kuş yumurtlayacağı zaman rahatsızlık gösterir nede yumurtadan çıkacak olan yavrularda sıkıntı olur.

(genel olarak yazıyorum kuş beslemek sadece önüne sade buğdayı ve suyu vermekle olmuyor.çeşitli yemlerle mineral ve protein ihtiyaçlarını karşılamamız bunun yanında yediği yemleri öğütmesi için taş,kum,toprak gibi materyalleride kuşlardan uzak tutmamamız gerekiyor arkadaşlar.kimileride kapalı bi göz odada uçmayı bilmez güneşi bilmez kuşlar üretiyorlar olmaz arkadaşlar olmaz kendinizi bir gün odanızdan dışarı çıkarmayın bakın nasıl bunalacaksınız kuşlarınızı hayvan olarak değil kendimiz gibi bir insan yetiştiriyor gibi besleyin)

GEÇMİŞ OLSUN SAĞLIKLI KÜMESLER
    gkhn_06

Ad Soyad : GÖKHAN GÜNEŞ
    Forum Kayıt : 05/12/09

Mesaj tarafından gkhn_06 Bir 28/2/2012, 9:10 pm

cok tsk ederım arkadaslar saolun hepsını uyuglucam

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 18/11/2017, 8:13 am