Güvercin ile tanismak ...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Güvercin ile tanismak ...

Mesaj tarafından ezpharess Bir 4/3/2012, 8:40 am

Güvercin ile ne zaman tanistigimi hic bilmiyorum kucucuk bir cocuktum babamin catida yüzlerce kusu vardi onlarin arasinda dogdum buyudum babam istanbul genelinde 30-40 sene oncesinde cok nam yapmis iyi bir guvercin meraklisiydi zaman geldi gecti ben buyudum ve hepimizin ortak sorunu mesai saatleri vb nedenler babam guvercin beslemeyi birakti ve nöbet sirasi bana gecti herseyim hazir tümkurulu düzen bana kaldi sadece güvercinlerim yoktu :) 16-18 sene olmustur hic unutmuyorum fatihte carsamba gunleri caminin yaninda kurulan bi kus pazari vardi oraya gittim bir cift kus ile yeninden basladim gel zaman giit zaman ne anilar ne hatiralar en son kasimpasanin sayili kuscularindan biri oldum ciktim en son 200-250 tane güvercinim vardi her cinsten farkli farkli kumeslerim sürekli ürüyorlar ucuruyorum yakaliyorum ... zaman nasilda hizla akiyor derken istemeye istemeye bütün güvercinler satmak zorunta kaldim resmen en yakin arkadaslarim benden ayrilinca hayatimda bircok degeri bir arada tasiyan özgürlügümü yitirdim kuslarim gidince iste hayat sartlari 8-10 senedir ne zamanim oldu ne yerim simdi yeniden en azindan balkonu olan bir evde oturuyorum derme catma mini bir kumes yaptim bir kac tanede kus seneler sonra hayata yeniden baglandim senelerdir kus pazarina gtmiyordum gecen hafta pazar topkapiya gittim maksat dolasmak olsun sabahtan aksam 4e kadar anlamsizca dolastim nostalji yaptim biraz :)
vaktinde her cumartesi pazar babam ve kardesim ile kus pazarinda yem ve kus tezgahi acardik o günleri gecen zamani ve önümüzde bize verilen zamanin degeri inanin hepsi nasil gözümün önünde canlandi ... ama seneler gercektende bir cok seyi degistirmis kuslar bile degismis yeni yeni irklar renkler vs ...

yeniden güvercinlerim ile ve güvercin seven dostlarimiz ile birlikte oldugum icin cok mutluyum ...

Simdi yeni edindigim kuslarimin alismasi icin sabirsizlaniyorum onlarin havada özgürce kanat cirpmalarini izlemek yuva kuruslari yavrularina bakmalari yerde dolasip birbirlerine kur yapmalari inanin o kadar özlemisimki ...

ve size yeni guvercinlerimin resimlerini koyuyorum
Yavru Miskim

Erkek Miskim

ezpharess

Ad Soyad : Serhat ÖZCAN
Doğum Tarihi : 02/03/83
Forum Kayıt : 29/02/12

Kullanıcı profilini gör

Geri: Güvercin ile tanismak ...

Mesaj tarafından ezpharess Bir 4/3/2012, 9:56 am

ezpharess

Ad Soyad : Serhat ÖZCAN