Güvercinimin boynu yerden kalkmıyor lütfen yardım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Güvercinimin boynu yerden kalkmıyor lütfen yardım

Mesaj tarafından sdfsdd Bir 28/7/2012, 2:56 pm

arkadaşlar merhaba, arkadaşımın güvercinlerine emaneten bakıyorum. bu sabah bir baktım en yaşlısı kafasını boynuyla birlikte yerden kaldırmıyor hayvan. yürüyebiliyor ama hiç uçmuyor. sakat gibi dolaşıyor hasta gibi duruyor, dünden hayvanda bi terslik sezmiştim zaten. arkadaşımı telefonla aradım durumu anlattım, boğazına yem kaçmıştır dedi, nolacak dedim ölür heralde dedi. arkadaşım biraz gaddar arızalı kuççu, kuşu ölüme terkedecek biliyorum. arkadaşlar yapabileceğim bişey varsa lütfen yardım edin.

kafasını çok çok az kaldırabildiği için önüne derinliği olmayan bir kapta su koydum, kafasını koydu hiç çıkarmadı, 2 saat kadar sonra geldim baktım su hafif kahverengiye dönmüştü, aldım kokladım şu leş gibi kokuyordu. döktüm yenisini koydum onada hemen kafasını soktu sonra çıkardı ama sanırım içtiği tüm su yavaş yavaş çıktı ağzından. sanırım boğazından hiçbirşey geçmiyor.

kuş 10 yaşından büyük, içlerinde en iyi uçan, yürüyen kendini sevdiren kuş. türünü tam olarak bilmiyorum ama sanırım tür isimlerinde gördüğüm kadarıyla adanalar olabilir. ikametimiz de adana. kuşun özelliği yüksekten çok hızlı bir şekilde, çakılırcasına inebilmesi bunu biliyorum. arkadaşlar birşey biliorsanız lütfen yardım edin. sanırım boğazından hiçbirşey geçmiyor, bu sıcaklarda birkaç güne ölür hiç şüphem yok.

sdfsdd

Ad Soyad : Ahmet Ak
Forum Kayıt : 28/07/12

Kullanıcı profilini gör

Geri: Güvercinimin boynu yerden kalkmıyor lütfen yardım

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 29/7/2012, 1:05 pm

Gecmi$ olsun, ...

Verdigin suya Zeytin yagi veya Ay cekirdek yagi ilave et, artik bogazini ne tikiyor ise onun "belki" inmesini saglar, ... böyle bir$eyi hic duymadim, havalarda sicak, illaki su icmesi gerek, ... ne yuttuysa artik, ... sen migde ta$i dediklerimizide koy önüne, yediklerini ögütliyebilmesi icin, yutamadigi artik neyse, cikarmaktada zorlanmasin, ...

Gecmi$ olsun

Saygilar

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10

Kullanıcı profilini gör http://murat-tuna66.jimdo.com/

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 30/7/2012, 3:30 am

Selam tekrar,

arkada$in kac yillik Ku$cu bilmiyorum, hani Ku$ onun ve sen bakiyorsun, buraya kadar sorun yok, fakat bizde ne bir$ey gördük nede buna benzer bir durum söz konusu, yazdiklarina inanip bir$eyler diyoruz, ... ya$lida olsa Ku$, SALLABA$ olmu$ olabilir, bunun tedavisi biraz daha farkli ve titiz, ... burdan cevap bekliyecegine Güvercini alip bir Vetrenere götürsen iyi edersin, en isabetli yorumu o yapabilir, ...

Saygilar

(Vakit kaybetme buralarda bence, hastaliklar iyice ilerledikten sonra anca bize görünür, ve o vakit tedavide zor veya gec olur)

Gecmi$ olsun

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından sdfsdd Bir 30/7/2012, 7:14 am

hocam yardımların için sağolasın. arkadaş bu kuş iyileşmez dedi, bu sabah kafasını çekip öldürdü. dediğim gibi arkadaş cani bir tip, iyileştirmeyi düşünmedi bile, bu kuşçuların yüzde kaçı böyle doğrusu merak ediyorum.

sdfsdd

Ad Soyad : Ahmet Ak
Forum Kayıt : 28/07/12

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 31/7/2012, 6:57 am

Sende

Hepsi böyle degil, ... cok $ükür, ...

Arkada$in oruclumu degilmi bilmiyorum fakat, iyi 1 b.k yedi sanki af edersin, ... kendine bakamiyan Ku$a merakli oluyor, hayvana cektirdigide eziyetden ba$ka degil cogu zaman, ... neyse, gecti artik, Ku$a yazik olmu$, fakat onu düne kadar besliyen Ku$ beyinli arkada$ina dahada yazik, ...

Saygilar

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 2:14 pm

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön