Halsiz ve isteksiz

Paylaş
    kuscusemih

Ad Soyad : Semih Cakir
    Doğum Tarihi : 27/08/91
    Forum Kayıt : 26/03/08

Halsiz ve isteksiz

Mesaj tarafından kuscusemih Bir 6/2/2013, 3:59 pm

Kış sezonundan önce takır takır oyun yapan kuş şu anda bitkin durumda bahcede gezıyor otlanıyor banyo yapıyor ama kanat cırpmaktan acız bi arkadaşın tavsiyesi üzere 4ın 1 mıx hap aldım daha kullanmadım sızce iyi gelirmi birde kullanım şekli nasıl olucak veya bu uçmak istemeyen kuşa ne tür tedavi uygulayabiliriz.
    Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
    Doğum Tarihi : 04/02/78
    Forum Kayıt : 04/01/10

Geri: Halsiz ve isteksiz

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 18/2/2013, 12:10 am

Kapmi$tir bir mikrop, gecmi$ olsun, ...

Antibiotik vermende fayda var, Sarimsak ve Limon suyu kari$imi veya Elma sirkesi olarak, birgün ikisinden birini, diger gün sadece su, ertesi gün yine o kari$imi, ... yani 4 gün birini 3 gün digerini, 1-0-1-0-1-0-1 misali, ...

Glikoz ku$a enerji verir, Vitamin eksikligide mevcùt`tur, tüm gereken Vitaminleri iceren VITACOMBEX var, veya benzeri, hani iyice halsiz olabilir, normal bu, yani ilk sende olmuyor, senin ku$ gibi takir takir oynamiyan, tavuk gibi yerde gezenin bile ba$ina gelebilir, ... ku$u önce aritmak gerek, ardindanda güclendirmek, kaldigi yerde soguk olmasin, mi$il mi$il olsunki ü$ümesin, zaten tir tir tittriyordurda kim bilir, ...

Bu benim sana tavsiyem, daha iyi bilen varsa yazsin, giremedigimden i$ten gücten anca bukadarini yazabildim, veya Bey$an Ta$tani bir ara, calan teli kaldirir zannedersem, ... tekrar gecmi$ olsun, ...

Saygilar
    kuscusemih

Mesaj tarafından kuscusemih Bir 27/2/2013, 10:34 pm

teşekkür ediyorum forumda bir cevap yazan siz oldunuz çok makbule geçti ilgilenen yok.

Kuşun kafasındaki tüyleri kabarıyor anlamadım neden böyle oluyor çatır çatır oyun yapan kuş şimdi uçmaya mecali yok.

4in1 mix hap konusunda bi bilginiz varmı araştırdım genellikle toz ilaç hakkında bilgi vermişler
    kuscusemih

Mesaj tarafından kuscusemih Bir 27/2/2013, 10:39 pm

pek halsizlik yok bahçece geziniyor eşeleniyor bahçede bunlarda sorun yok yem ve su ihtiyacınıda gideriyor çiftleşiyorda hatta geçen hafta yumurtladı ama yumurtaya yatırmadım kafasında ki tüyler kabarmış.dediğiniz gibi her kuşun başına gelir ama benim şikayetim oynayan kuşun şimdi oyun yapmaması oyunda azalma uçumda azalma kanat sesinde azalma var
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 27/2/2013, 11:23 pm

Hapini ezersen oda toz olacaktir king

A$ili Ku$larda daha cabuk netice gösterdigini biliyorum, ben mesela Ku$larima ilac vermiyorum, Blattiviko plus, Elma sirkesi, Sarimsak ve Limon suyu kari$imi veriyorum, cörek otu, ve daha neler neler, ... iklim Türkiyeden farkli oldugundan ve maddi boyutuda önemli, ilaca ne yazikki bazen parada yeti$miyebiliyor, ben kendim ilac kullanmiyorumki Ku$larima vereyim, hatda vermek isteyim, gerek yok buna, ... rahatsiz olan Ku$ erkek zannedersem, bu iyidir, onu di$isinden ayri tutma, dinc kalsin, ciftle$tirme sezonu basladi denilebilir, ötsün, kur yapsin, yani dinc kalmasi icin yeterince gerekce orada ve yakininda bir di$i ku$un olmasi, ...bu haldeyken ondan pek hàyir gelmez belki, fakat kenarda tüglerini kabartip büzülmekten iyidir, bilmiyorum anlatabildimmi

T$k`e gerek yok, yazan yazar, benimde üzüldügüm tek nokta, Ku$culuguna laf dedirtmezler, her$eyi bilirler, payla$maya geldimmide, pek sicak bakmazlar, ... en son ihaleye eli bo$ gitmeyim dedim, yazici abimiz bana bildigi halde ismimi sordu, ... Murat dedim, ... güldü, yanindakide, iyide dedi, Murat cok, bugünde cok, hangi Murat dedi, Kuscu-Murat dedim, ... daha cok güldü, ... orada herkes Kuscu ama kendilerine sorsan king sözde ama sadece, ...

Bo$ver, ... king

Sen önce Ku$u arit, cogu Baytril ver der ama, oda ilac, en iyisi ne biliyormusun ?!?

Vitacombex var, tüm eksikleri giderir, sen Ku$unu arit, ve ondan sonra Vitacombexten $a$ma, Vitamin takviyesi, zarari sifir, faydasi cok, ama hep ver, yani kur halinda, Vitaminler i$ik ve sicakta cabuk bozulur, bir gün Vitacombex`ten ver, ertesi gün tertemiz sade su, ve yine ertesinde Vitacombex, ... ama önce Ku$unu arit !!!

Saygilar ve tekrar gecmi$ olsun

(Sorun varsa cekinme, sor, Cihat diye bir genc karde$in sayesinde antremanliyim king)
    Kırıkkaleli Haydar

Ad Soyad : Haydar Yılmaz
    Doğum Tarihi : 27/05/79
    Forum Kayıt : 26/10/10

Mesaj tarafından Kırıkkaleli Haydar Bir 28/2/2013, 6:45 pm

büyük ihtimalle ciğerlerini üşütmüş olabilir .şu anda benim kuşlarda bu sorun var yem yemede sorun yok, su içmede sorun yok, geziniyor yayılıyor ancak 2 metre uçtumu soluk soluğa kalıyor. kuyruğu soluk alıp vermede yukarı aşağı kalkıp iniyor .bazen kabarıyor.antibiyotik kullandım ama yaramadı veterinerlerde Draksin diye iğne var ancak şırıngada alabilirsin kutusu çok pahalı 1 şırıngası bile 30 lira civarı .bu ilacı al hayvanların etine 0.01 mg vur ve 4 gün sonra bir daha vur hiç bir sorunları kalmaz.aman sakına fazla vurma çok etkili 0.02 vurursan öldürebilirsin.yani bir damla kadar vur.ben kurtardım bir anda hayvanlar kendine geldi ancak uçurmuyorum kendilerini toparlasınlar.
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 1/3/2013, 10:18 am

Al vur diyorsunda Haydar usta, etine nasil igne vurulur biliyormuki aceba ? Bize göre deri, onun bile kac tabakasi var, ince görülse bile, ... uzmaninin bir i$i yapmasi ayri, aceminin o ayni i$e giri$mesi ayri, ... sen hasta oldugunda igneni kendi kendinemi vuruyorsun yoksa Doktorami gidiyorsun ?

Burdan cik birde yola, ...

Havalar hakikatden daha soguk, akla bin bin ihtimal geliyor, onlardanda olabilir durum, daha farkli sebepte olabilir durum, Antibiotikte herzaman istedigin faydayi göstermiyor, faydasindan cok zararida oluyor, dogru yerde dogru hamle mühim, yoksa neler yapilmazki, ama tac atisi elle atilir, penaltida ayakla, ikisini birde tersinden dü$ün, olacak i$ degil yani, ... yakinlarinda Ku$cu dernekleri, kahvleri yokmuki ?

Ben Gurbet`tenim, elinden tutardim yakin olsam sana, bundan süphen olmasinda, hani öyle mekanlar olsa illaki oradada yardimsever abiler vardir diye diyorum, hem harcligindan olmazsin istemiyerek, cünkü en pahalli ilaclari almakta hemen istenilen sonucu getirmiyor, sendeki sorun bana göre basitce cözülürde, Ku$u sade anlattiklarinla gözümüzde canlandirdigimiz icin belkide biz zorlaniyoruz sana ve Ku$una yardimci olmakta, artik ignemi vurursun veya ba$ka bir$eymi yaparsin, tercihte, Ku$ta senin, ...

Yari$ ati bile yari$a sokulmadan girecegi yari$a hazirlanir, hani performansta 1 dü$ü$ varsa, bu durum ortaya cikmadan olanlara bakilmali, cokmu yoruldu, makina degilya bu, oda bir can ta$iyor, di$i sanirsam, yumurtladi ama yatirtmadim diye yazdin bana, soruna birde ordan bir bak, ku$un $evkinimi kirdin, ne yaptin artik, yani faktör ve sonuc cok olabilir, Kuyruk nefes alirken inip cikiyor ise ve halsizlik var ise, nefes almakta zorlanma vardir, bu Stress olaylarindada cok oluyor, Ku$ panikliyor, cabaliyor, mesela dar alanlarda, bitkin dü$üp bu hallere dü$üyor, ... bir anda, hani onu hasta etmek ve bitirmek cok kolay, anlik mesele, ama onu yine o eski, bildigin duruma getirmek senin zamanini, sabrini, aklini, parani, Ku$unda direni$ini zorlar daima, ... deney faresi degiller nede olsa, onlardan bir$eyler ümit ediyoruz beslememizle, ...

Gecmi$ olsun ve herkese hàyirli Cumàlar dilerim

Saygilar

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 21/11/2017, 7:30 pm