Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
Mesaj Sayısı : 7
Ad Soyad : nejdet öztaş
Nerden : antalya
Forum Kayıt : 29/01/10
Kullanıcı profilini gör

kursak tıka basa yem dolu ama 3 gündür sindirim yok çok acil yardım

Bir 7/9/2013, 10:57 am
balon cinsi güvercinim kursağı tıka basa yem dolu ama 3 gündür aynı; sindirim yok,ağzından ağır bi koku geliyor.kuş aşırı zayıfladı akbaba gibi yürüyor.ne oldu acaba?
bulunduğum yer güvercin ilaçlarını bulabileceğim bir yer değil beşeri ilaçlardan hangisini kullanabilirim.
avatar
Mesaj Sayısı : 276
Ad Soyad : ali demir
Nerden : kanada
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08
Kullanıcı profilini gör

Geri: kursak tıka basa yem dolu ama 3 gündür sindirim yok çok acil yardım

Bir 8/9/2013, 1:06 am
Kardes kolibasil ilaci alman gerek bir tur antibiotiktir, ingilizce bu hastalik e-coli demek,  sole eczanelerde alabilirsin hatta Neomicin ihtiva eden bir antibiotic bulursan iyi olur.turkce Neomisin sindirim ve ishal  icin iyi gelir.
avatar
Mesaj Sayısı : 67
Ad Soyad : koray
Nerden : akpınar
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14
Kullanıcı profilini gör

Geri: kursak tıka basa yem dolu ama 3 gündür sindirim yok çok acil yardım

Bir 15/7/2014, 12:24 pm
Kursak iltihabı olabilir gambamix tavsiye ederdim ama ulaşamıyorum demişsiniz. mikostatin ve bytril kombine olarak kullanın yanındada destekleyici olarak rezene,kekik ve adaçayını yarımşar çay kaşığı olacak şekilde 1 çay bardağı suda demleyin(su kaynasın üzerine döküp soğumasını bekleyin bardaktaki suyun dörtte birini şırıngaya çekerek verin hemen ardından ağzına 2 damla limon ve çeyrek çay kaşığı kadar saf zeytinyağı damlatın ) bu esnada tahılları sindiremediği için sularına elektrolit katın bulamazsanız eczaneden desktroz %5 serum alın ve 1 litreye ufak boy şırıngalardan 2 3 şırınga tam olarak katın buna multivitaminde ekleyebilirsiniz daha güzel olur. Bu bitkileride kulak ardı etmeyin sindirim düzenleyici,antiseptik,antioksidan özellikleri çok güçlüdür aynı sorunlarda dönem dönem bende kullanıyorum. Bu özelliklerinin dışında bazı önemli vitamin ve mineralleride doğal yoldan sağlarsınız ayrıca adaçayındaki k vitamini zarar gören kursak bağırsak duvarı vs gibi dokuların onarımında önemli rol oynar. Bu şekilde 3 gün içinde kötü kokusu gitmiş olması gerekit eğer bu koku devam ederse bytril kesilip 1 gün ara verdikten sonra mikostatin+flagly ile devam edin. Kümesinizde kan emen sineklerden mevcutmu?
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz