kursak tıka basa yem dolu ama 3 gündür sindirim yok çok acil yardım

  Paylaş
  avatar
  necoli_07

  Mesaj Sayısı : 7
  Ad Soyad : nejdet öztaş
  Nerden : antalya
  Forum Kayıt : 29/01/10

  kursak tıka basa yem dolu ama 3 gündür sindirim yok çok acil yardım

  Mesaj tarafından necoli_07 Bir 7/9/2013, 10:57 am

  balon cinsi güvercinim kursağı tıka basa yem dolu ama 3 gündür aynı; sindirim yok,ağzından ağır bi koku geliyor.kuş aşırı zayıfladı akbaba gibi yürüyor.ne oldu acaba?
  bulunduğum yer güvercin ilaçlarını bulabileceğim bir yer değil beşeri ilaçlardan hangisini kullanabilirim.
  avatar
  eric

  Mesaj Sayısı : 276
  Ad Soyad : ali demir
  Nerden : kanada
  Doğum Tarihi : 20/07/76
  Forum Kayıt : 06/11/08

  Geri: kursak tıka basa yem dolu ama 3 gündür sindirim yok çok acil yardım

  Mesaj tarafından eric Bir 8/9/2013, 1:06 am

  Kardes kolibasil ilaci alman gerek bir tur antibiotiktir, ingilizce bu hastalik e-coli demek,  sole eczanelerde alabilirsin hatta Neomicin ihtiva eden bir antibiotic bulursan iyi olur.turkce Neomisin sindirim ve ishal  icin iyi gelir.
  avatar
  bozdumanlı_susami

  Mesaj Sayısı : 67
  Ad Soyad : koray
  Nerden : akpınar
  Doğum Tarihi : 22/04/87
  Forum Kayıt : 13/07/14

  Geri: kursak tıka basa yem dolu ama 3 gündür sindirim yok çok acil yardım

  Mesaj tarafından bozdumanlı_susami Bir 15/7/2014, 12:24 pm

  Kursak iltihabı olabilir gambamix tavsiye ederdim ama ulaşamıyorum demişsiniz. mikostatin ve bytril kombine olarak kullanın yanındada destekleyici olarak rezene,kekik ve adaçayını yarımşar çay kaşığı olacak şekilde 1 çay bardağı suda demleyin(su kaynasın üzerine döküp soğumasını bekleyin bardaktaki suyun dörtte birini şırıngaya çekerek verin hemen ardından ağzına 2 damla limon ve çeyrek çay kaşığı kadar saf zeytinyağı damlatın ) bu esnada tahılları sindiremediği için sularına elektrolit katın bulamazsanız eczaneden desktroz %5 serum alın ve 1 litreye ufak boy şırıngalardan 2 3 şırınga tam olarak katın buna multivitaminde ekleyebilirsiniz daha güzel olur. Bu bitkileride kulak ardı etmeyin sindirim düzenleyici,antiseptik,antioksidan özellikleri çok güçlüdür aynı sorunlarda dönem dönem bende kullanıyorum. Bu özelliklerinin dışında bazı önemli vitamin ve mineralleride doğal yoldan sağlarsınız ayrıca adaçayındaki k vitamini zarar gören kursak bağırsak duvarı vs gibi dokuların onarımında önemli rol oynar. Bu şekilde 3 gün içinde kötü kokusu gitmiş olması gerekit eğer bu koku devam ederse bytril kesilip 1 gün ara verdikten sonra mikostatin+flagly ile devam edin. Kümesinizde kan emen sineklerden mevcutmu?

   Forum Saati 15/12/2017, 10:15 am