Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
Mesaj Sayısı : 64
Ad Soyad : enes canbulat
Nerden : KOCAELİ/DÜZCE
Doğum Tarihi : 09/11/02
Forum Kayıt : 14/12/13
Kullanıcı profilini gör

ALIŞTIRMA

Bir 7/7/2014, 6:57 pm
sevgili abilerim 
 Ben güvercin beslemeye yeni başladım. Ben sitede araştırdım kanat makaslama, kanat bantlama, kanadı çengelli iğne ile tutturma ve kanat çekmeleri duydum. Ben diyorum ki dişi kuşun kanadını makaslasam sonra alışsa erkeğide bantlasam 2-3 gün bu sürede bunlar kapıda gezze sonra çiftleşip yumurta yapsalar ve tüy dökme döneminde dişinin kanatları büyüse uçsa olur mu?

ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
                     VE
         LÜTFEN CEVAP YAZIN
avatar
Mesaj Sayısı : 12
Ad Soyad : Furkan MESTAN
Nerden : Bursa
Forum Kayıt : 14/07/14
Kullanıcı profilini gör

Geri: ALIŞTIRMA

Bir 14/7/2014, 2:42 pm
kardeşim sen ne yap biliyo musun dişinin kanatlarını çek erkeğin bantla  1 hafta boyunca dışarıya sal   gezsinler kendiliğinden dışarı çıkıp geziyorlarsa ve kendiliğinden kümese giriyorlarsa erkeğin bantlarını aç dişi zaten istese de uçamaz erkeği de hiç sıkıştırma kafasına göre takılsın günde 1 sefer sal sabah serinde ya da akşam serinde aç sal uşları kümesin içine doğru 2 hafta boyunca yem at kuşlar zaten kendiliğinden girer içeri sonra dişinin de kanatları uzamaya başlar sonra kesin alışırlar :) ama sabırlı olmak gerekir unutma :)
avatar
Mesaj Sayısı : 64
Ad Soyad : enes canbulat
Nerden : KOCAELİ/DÜZCE
Doğum Tarihi : 09/11/02
Forum Kayıt : 14/12/13
Kullanıcı profilini gör

Geri: ALIŞTIRMA

Bir 15/7/2014, 6:50 pm
abicim saol ben köyde akrabamla beslicem benim erkek onda dişi alcam benimkiyle eş yapcam sonra erkek onun kümesine alıiık zaten ondan çok saol kümesin etrafı hep açık olduğu için kuş etrafı görüyo ve alışıyo bu sabah salmıştım çok saol cevap verdiğin için  
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz