Sadece dişi kuş yumurtaya yatarmı?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Sadece dişi kuş yumurtaya yatarmı?

Mesaj tarafından Donadotti Bir 10/11/2008, 1:18 pm

Bende bi çift bango var. iki yumurta aldım 6 gün yumurtaya yattıktan sonra yumurtaları onların altından alıp bi çift beyazım vardı baktım kuşun altında yumurta yok ama kuş yatıyo yumurtaları onun altına sürdüm. Dün itibariyle Beyaz kuşlardan erkeği rüzgara kapılıp gitti muhtemelen bi başkası çekti kuşu. Dişi beyaz tek başına yatıp yavruları çıkartabilirmi?
İkinci bi sorum da Bangonun erkeği c.tesi günü kaçtı pazar günü geri geldi geri geldiğinde kanatlarının ikiside bantlıydı ama nasıl olduysa geri geldi. Bu kuşun bi daha başka kümese gitmemesi için ne yapmam gerekir. Aslında ben onları diğer kuşlarla aynı anda yumurtlarlarsayumurtaya baksınlar diye besliyorum. Bana bu konuda fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim.

Donadotti

Ad Soyad : Erkan kay
Doğum Tarihi : 24/01/82
Forum Kayıt : 08/11/08

Kullanıcı profilini gör

Geri: Sadece dişi kuş yumurtaya yatarmı?

Mesaj tarafından murat yılmaz Bir 10/11/2008, 2:29 pm

ustad ılk once dısı tek basına kusları buyutemez ıkarsada ıkısıne bakamaz bırı buyuk ıhtımal ölür ikincısı bangoyu hıc salmamısmıydın nasıl baska yere gıder bango kolay kolay baska yere gıden bı kus degıldır esı yok dıcem altından yumurta aldım dedın. bıde bos cıkan yumurtayı atmayın kusların altından yumurta aldınızmı bos yumurtaları koyun hayvan kuser yumurtlamaz

murat yılmaz

Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Forum Admin Bir 10/11/2008, 4:13 pm

belli olmaz ama 2 yawruyu büyütme şansı az her kuş yapamaz yawrular çıkmış olsa bakardı ama yumurta diyorsun belki dişi kalkar bi kaç gün sonra

Forum Admin

Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08

Kullanıcı profilini gör http://turkiye-guvercin.forum-2007.com

Mesaj tarafından redginseng Bir 10/11/2008, 6:41 pm

bence bi kaç gun sonra kalkacaktır

redginseng

Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Misafir Bir 10/11/2008, 7:17 pm

En son alfa tarafından 4/12/2008, 3:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Donadotti Bir 11/11/2008, 10:01 am

murat yılmaz demiş ki:bıde bos cıkan yumurtayı atmayın kusların altından yumurta aldınızmı bos yumurtaları koyun hayvan kuser yumurtlamaz

Yatmakta olan dişi beyaz sanırım kısır. Ondan yumurta alamadım çünkü. Benim amacım bangonun altındaki yumurtaları alıp daha iyi bi kuşun yumurtasını koymaktı. Yani bango yawruya iyi baktığı için daha iyi bi kuş almaktı. Ama tam tersi oldu beyaz kuş yumurta olmadığı halde yatmaya başlayınca bende bango nasıl olsa iki hafta içinde yine yumurtlar diye onun altındaki yumurtaları alıp yumurtlamayan kuşa koydum. 2 gün eşiyle baktı 2 günde eşi olmadan yatmaya devam ediyor sanırım 8 ile 10 gün daha yatarsa yumurtadan yavrular çıkıcak.
Aklıma gelen bi şeyi daha sormak istiyorum. Kümeste yumurtlamayan bi çift daha olsa ve yumurtaya yatsa bu yumurtaları onların altına sürmeye kalkarsam yumurtaları bozarmıyım? Yani 8 ile 10 gün sonra yawru çıkarmı?

Donadotti

Ad Soyad : Erkan kay
Doğum Tarihi : 24/01/82
Forum Kayıt : 08/11/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından quaresma Bir 8/6/2010, 7:33 am

bangonun başka kümese gitme ihtimali 100 de 0 diyorum çünkü kanadı bantlı halde diyosun demekki rüzgardan yere veya catıya düştü yakaladılar kanadını bantladılar.bnce hayatta gitmez

quaresma

Ad Soyad : yusuf sarıçayır
Forum Kayıt : 17/12/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 8/6/2010, 2:29 pm

Bango hafif kus, yani biraz ufak, ben kanadi yoluk kusun nokta oldugunu gördüm kendi gözüm ile, bant olsa ne yazar, ... kacarmi kacar, ucarmi ucar, ...

Saygilar

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10

Kullanıcı profilini gör http://murat-tuna66.jimdo.com/

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 8:13 pm

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön