Diyarbakır süs Güvercinleri

Paylaş

Animalhealthclub

Ad Soyad : Animalhealthclub
    Doğum Tarihi : 20/06/72
    Forum Kayıt : 14/12/08

Diyarbakır süs Güvercinleri

Mesaj tarafından Animalhealthclub Bir 23/1/2009, 8:14 pm

Selam arkadaşlar,

Ben
    Ben Diyarbakır süs güvercinleri ile ilgili bir yazı hazırlamaktayım. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Amacım bu kuşları Hollandaya tanıtmak.

Genel bilgi yanında en az 700 kb olmak üzere fotoğraflar lazım. Bana bu dört süs rengi:
    1. Göğsüak
    2. Ketme
    3. Kızılbaş
    4. İçağlı
    Olan cinsler ile ilgili resim ve bilgiler ulaştıra bilirmisiniz? Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler yardımları için.

Hasan

abdülkerim

Ad Soyad : abdülkerim
    Forum Kayıt : 25/04/08

Geri: Diyarbakır süs Güvercinleri

Mesaj tarafından abdülkerim Bir 24/1/2009, 9:02 am

saydığınız cinsler kesinlikle süs ırkı değildir, diyarbakır'ın filo, karışım, küme kuşlarıdır. mesela nun(rahibe) bizde filocudur, almanların nunu ise süstür, bizdekilerin renklerinden daha güzel renklere sahipler, daha iriler ama asla bizimkilerin performansını gösteremezler. yani bizim kuşlarımızı oralarda tanıtacaksanız lütfen süs olarak değil, performans kuşları olarak tanıtın, uçuşlarını gösterin. batılılar renk güzelliği ve çeşidi elde etmek için ırkları berbat etmelerinin yanlışlığını yeni yeni anlıyorlar ve performansa yöneliyorlar, sizde burdan hareketle, bu boşluğu doldurarak yukarda isimlerini yazdığınız güzel kuşlarımızın tanıtımını yapabilirsiniz. başarılar...
    Forum Admin

Ad Soyad : Güvercin Forum
    Doğum Tarihi : 05/10/84
    Forum Kayıt : 10/01/08

Mesaj tarafından Forum Admin Bir 24/1/2009, 9:10 am

işallah diyarbakırlı kardeşlerden bilgiler gelir

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 20/8/2017, 2:13 am