Paylaş
Ad Soyad : Sedat Kılıç
Doğum Tarihi : 14/03/78
Forum Kayıt : 08/07/08
Kullanıcı profilini gör

kuşun altından yumurta çekme süresi ne olmalı?

Bir 16/6/2009, 7:36 am
seri üretim yapmak istediğimiz bi kuşun altından sürekli yumurta çekmek kuşa zarar verirmi yani sürekli yumurtlatmak kuşu yorarmı yada yumurtaya küsmesi söz konusu olabilirmi yumurtalarını bakıcı kuşlara çekme süresinin ideali ne olmalı yani kuş yumurtladı yumurtaları aldım başka kuşa çektim tekrar yumurtladı onlarıda aldım başka kuşa çektim takrar yumurtladı yine alırsam küsermi bunun ideali nedir?
Ad Soyad : Zafer Egeli
Doğum Tarihi : 17/10/80
Forum Kayıt : 11/06/09
Kullanıcı profilini gör

Geri: kuşun altından yumurta çekme süresi ne olmalı?

Bir 16/6/2009, 11:08 am
Kusun altından yumurtayı aldığında diğer kusun yumurtasını onun altına koy yok sa yumurtaya kuser bakmıyomu kus yumurtasına
Kullanıcı profilini gör

Bir 16/6/2009, 11:11 am
bakıyo mesele o değil kuşu çoğaltmak için fazla yumurta almak istiyorum
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08
Kullanıcı profilini gör

Bir 16/6/2009, 11:19 am
bu yaptığınız bence kuşa eziyetten başka birşey değil seri üretim kuşun ömrünü uzatır bence kuşlarınız yumurtlarken ne kadar acı çektiğinide hiç düşünüyormusunuz bir kadının doğum yağması gibi üstelik bu daha sancılı bir durum.bence bırakın seri üretimide zamanı geldikçe yavru alın böylesi hem daha doğal hem kuş için daha sağlıklı.
Ad Soyad : Zafer Egeli
Doğum Tarihi : 17/10/80
Forum Kayıt : 11/06/09
Kullanıcı profilini gör

Bir 16/6/2009, 11:31 am
senin dediğin sekilde olmaz bi kus her ay yumurtlasa e en fazla yılda 10 takım yavru verir sürekli yumurtlamaz kendiside baksa sende baktırsan bir sey değişmez ust uste bir hafta aralıkla yumurtlasa bile 2 bilemedin 3 kere yapar yıl içerisinde 10 takımı gecmez bu da yerini seven mutlu bir kus için gecerli
Kullanıcı profilini gör

Bir 16/6/2009, 11:44 am
benim kuşlardan birini alalı 2 sene oldu daha 1 yavru alamadım yumurtlamalarında bi sorun yok ama yavrular ya çıktıktan sonra ölüyo ya yumurta boş çıkıyo başka kuşların altına koyuyorum yumurtaları yine aynısı oluyo çıkıyo yavrular bi kaç gün sonra ölüyolar çözemedim bi türlü

En son sdtsword tarafından 26/6/2010, 3:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ad Soyad : HALIL GUNDOGAN
Forum Kayıt : 25/10/09
Kullanıcı profilini gör

Bir 19/11/2009, 9:12 am
ozaman senin is kismet kardesim .
Ad Soyad : zahir önen
Forum Kayıt : 10/11/09
Kullanıcı profilini gör

Bir 29/11/2009, 1:52 pm
iş kısmet değil ya yerin sağlıksız yada kuşların nesli damarı sağlam değil illede bunlar olsun diyorsan ayrı bir temiz yere koy kuşları güneş alan hava alan bir yere kışın dinlendir baharda at kuşları eşe
ben kuşların ilk yumurtası ile 2incitakım yumurtasını allıyorum 3. takımı endilerine baktırıyorum sonra bir takım çalıp bir takım kendilerine baktırıyorum eder 10 yavru zaten oda bir sezon için süper bir uretim sayılır
Ad Soyad : janak
Doğum Tarihi : 03/07/92
Forum Kayıt : 23/03/09
Kullanıcı profilini gör

ne biliyon acı cektıgını içinemi girdin

Bir 29/11/2009, 8:41 pm
denigo20 demiş ki:bu yaptığınız bence kuşa eziyetten başka birşey değil seri üretim kuşun ömrünü uzatır bence kuşlarınız yumurtlarken ne kadar acı çektiğinide hiç düşünüyormusunuz bir kadının doğum yağması gibi üstelik bu daha sancılı bir durum.bence bırakın seri üretimide zamanı geldikçe yavru alın böylesi hem daha doğal hem kuş için daha sağlıklı.
Ad Soyad : BİRKAN ERGİN
Doğum Tarihi : 25/01/80
Forum Kayıt : 26/01/10
Kullanıcı profilini gör

Bir 30/1/2010, 12:10 am
o damar kusun yumurtasını alıp anaç kuşun altına sürme konusuna gelınce yapmayın arkadaslar yanı bunu yapan var ben bı kere denedım ve bıdaha bunu denemem cunku onlarında annelık babalık duyguları var ben bır çift damar mavinın yumurtasını anaç banko nun altına koydum bankolarınkınıde onların altına bı kac gun sonra mavının altındakı banko yumurtalarını aldım mavıler yıne yumurtladı bankoların altındakı mavılerın yumurtaların cıkmasına 2 gun kala bankolar yatmadı anladı hayvanda olsa onlarında annelık babalık duygusu oldugunu anladım nerdenmı yumurtaları merak ettım kırdım yumurtalardakı yavrular yasıyordu ama kuyruk kısımları yumurtaya yapısıktı yanı gelısmemıstı bankolar kendı yavrusu olmadıgını anlayıp kuluckadan kalkmıstı ve erkek banko dısıyı doverek yaraladı ve bu benım tuylerımı urperttı ve bıdaha boyle bırsey denemedım ve tavsı etmem sız kendı yavrunuzu bı baskasına verebılırmısınız sorusunu hatırlatayım tabıkı hayır degılmı ve bunu yaptıgım ıcın pişman oldum.. geç olsun yavru alımı ama temız olsun aklın temız kalsın belkı cogu kısıye sacma gelebılır annelık babalık duygusu ama unutmayınkı ınsanda oldugu kadar hayvanlardada yavrularına karsı annelık babalık duygusu olduklarını yavrularını beslerken gorebılırsınız sızde benım gıbı bu tur olayla karsılasmamanız ıcın bu anımı yazdım sızlere
Ad Soyad : BİRKAN ERGİN
Doğum Tarihi : 25/01/80
Forum Kayıt : 26/01/10
Kullanıcı profilini gör

Bir 30/1/2010, 12:24 am
sdtsword demiş ki:benim avatarımdaki resimdeki kuşlarım sepet kuyruklar alalı 2 sene oldu daha 1 yavru alamadım yumurtlamalarında bi sorun yok ama yavrular ya çıktıktan sonra ölüyo ya yumurta boş çıkıyo başka kuşların altına koyuyorum yumurtaları yine aynısı oluyo çıkıyo yavrular bi kaç gün sonra ölüyolar çözemedim bi türlü
BU SORUYA SÖYLE CEVAPLAYIM KUŞLARIN BESLENMELERINE DIKKAT ET ONLARI IYI BIR BESLE VİTAMİNLERİ GÜÇLERİ YERİNDE OLSUN VE İYİ KIZIŞTIR EŞLEŞME DÖNEMİNDE İLK YUMURTALAR ÖNCEKILERINE NAZARAN DAHA VERIMLI OLACAKTIR KUSLARIN BENCE VİTAMİN VE MİNERAL İHTİYAÇLARI VAR VE ODA SICAKLI IYI NEM OLMUCAK KULUCKA YERI BUNADA DIKKAT ET CIKAN YAVRULAR OLMEZ HE ANNE BABA YAVRUYU BESLEMIYOR BABA KISKANC YUMURTAYI KIRIYORDA OLABILIR VEYA DIYER KUSLARDA YUMURTAYI KIRIP YIYOR DA OLABILIR GOZLEMLEYECEKSIN BIRAZ
Kullanıcı profilini gör

Bir 26/6/2010, 3:52 pm
kuşlarda hala aynı sorun var yavrular yumurtadan çıkıyo 1-2 gün sonra ölüyo anne üstünde yatıyo ama yavrulara kusmuyo bunun beslenmeyle vitaminle alakası yok diğer kuşlarda aynı şeyleri yiyo onlarda bi sıkıntı yok.ben bu kuşları alalı 3 sene oldu 1 çift yavru alabildim onlarıda başka kuşların altına koydum da aldım kendileri büyütmedi yani.yumurtaları başka kuşların altına koyup çoğaltcam ama bakıcı yok bende birde yumurta zamanlarını ayarlamak zor oluyo
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08
Kullanıcı profilini gör

Bir 26/6/2010, 6:52 pm
disi kus cok yumurtarsa yumurta felci olur, o yuzden cok fazla yumurta alma iyi degil. senede 4 cift yumurta alirsan bi zarari olmaz. her yumurta alma sureside 2- 3 ay olursa iyi olur pes pese yumurlarsa hayvanin yuruyecek takadi kalmaz.
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
Kullanıcı profilini görhttp://murat-tuna66.jimdo.com/

Bir 27/6/2010, 12:57 pm
en fazla 5 kez, sonra kusu dinlerdirmeye alirsan kusunda iyi olur sende, tavuklar ile karistirmamali bunlari, yazik olur, ...
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08
Kullanıcı profilini gör

Bir 27/6/2010, 6:34 pm
zaten kuslar kendilerini ayarliyor, bi bahar basinda basliyolar 2 yada 3 takim yumurluyolar yaz ortalarinda birakiyolar tuye giriyolar, sonbahardada 2 takim daha yumurluyolar daha sonra kis zaten yerleri sicak olmazsa yumurtlamiyolar bile. benim kuslar ole yapiyo sadece bi kis 2 takim damizligimdan birer cift yumurta aldim yuvalarini isittimda ole aldim. ama 2 disi kusum yumurta felci oldu yuruyemiyolardi bi kac gun ole gecirdiler sonra duzeldiler.bende dinlendirmeye aliyorum arada bir.