Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
Mesaj Sayısı : 93
Ad Soyad : serdar kaya demir
Nerden : amasya
Doğum Tarihi : 20/09/94
Forum Kayıt : 11/07/10
Kullanıcı profilini gör

Geri: Oyun Kuşunun Kanat Yapısı Hakkında

Bir 28/12/2013, 7:04 pm
akıncı demiş ki:Selamun aleyküm Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize  olsun .
Öncelikle  herkezin kendi  görüşüne  saygı  duyuyorum ama sayın adminin son yazdıgı  görüşü ve  diger  arkadaşlarında  bunu  tasdiklemesi beni  biraz  üzüdü burasi  bir  forum sitesi forum sitesinin  amaçlarından biride  herkezin saygı ve  sevgi  çerçecesinde  birşeyler  paylaşılmasıdır  ama  sayın adminin yaptıgı  yorum site sahibine  yakışan  bir  yorum degil bence...

Güvercinlerde kanat önemi  hakkında arkadaşlarmız  şahsi  görüşlerini  belirtmişler  tabiki  kuşun kanatlarının uzun olma yada  kanat  sayısının  fazla  olması kuşu iyi oynu yapabilir ama benim şahsi  görüşüm de  şudurki  şimdiye  kadar iyi  kuş oynatan  büyüklerimizin elindeki  kuşların hepsinin kanatları  kuyruklarından uzunmuydu acaba bence  degildi yada 11 feleklimiydi ?

Sayın arkadaşlar tabiki uzun kanatlı  kuş kısa  kanatlı kuşa göre  havada  daha rahattır oyunda  havaya  daha  hakimdir  bunu  kimse tersini  ifade  emdemez . Bu meselede kısa kanatlı  kuş yaptıgı sefer sayısı uzun  kanatlı kuşa  göre düşüktür tabi  bu kuşun kanına  göre  degişir  bunuda  ifade  etmek gerekir . Bazı arkadaşlarımız kandı kuyrugundan kısa  kuşu beslemem yada kanadı  kuyrugu kısa kuş  çocuk avutur  demişsiniz bu sözcükler bence  hiç yerinde  degil bu işe gönül vermiş yeni başlayan arkadaşlarımız var  şunu unutmayalımki Atalarımız  BOYNUZ  KULAGI  GEÇER  DEMİŞLER. bu günün gençleri yarının büyükleri olacaklar bunun  farkında olarak daha titiz davranmaya sizleri  davet ediyorum.

Bu meselede  son sözlerim uzun kanatlı  kuş 11 felekli  kuş kısa kanatlı  kuş bunlar  birer özellik olabilir ama önemli olan  bence kuşun kanıdır neçe kuyugundan uzun kanatlı kuş vardır  ama kanadı kuyrundan uzun kuşun kanadına  su  dökemez bun unutmayalım arkaşdalar bu özllikler sadece  kuşun oyun sayısı yada takla  sayısında havadaki tutumuna  göre  degişir kuşun kanında  uzun oynmak yada bok takla  atmak yoksa bu kuş isterse kandı kuyrugundan  uzun olsun  yaramaz .

Her şey gönlünüzce olsun Allaha emanet olun Selametle... 
altına imzamı atıyorum sonuna kadar haklısın usta
avatar
Mesaj Sayısı : 3
Ad Soyad : atila keskinkılıç
Nerden : erdek balıkesir
Forum Kayıt : 13/01/13
Kullanıcı profilini gör

Geri: Oyun Kuşunun Kanat Yapısı Hakkında

Bir 17/1/2014, 2:31 am
iyi kuş anlayışına göre kanat yapısı tercihi değişir.makbul olan ortak tercih kanat kuyruğa denk kuştur.fakat benim beslediğim kuşlarım çok uzak mesafelerden atış yapar.bu nedenle benim kuşlarımın kanadı kuyruğundan uzun olanı mükemmele yakın oynar.bence beslediğiniz kuşlar bir soy ise yani yavruların yavrularını bile çaprazladığınızda neticeler %80 iyiyse fek kanat kuyruk hepsi hikaye.altından oynayan yavru veren ve sizi tatmin eden bir ırk besliyorsanız kafanızı bunlara takmayın.bırakın kuşu olmayanlar uğraşsın.
 ı
avatar
Mesaj Sayısı : 67
Ad Soyad : koray
Nerden : akpınar
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14
Kullanıcı profilini gör

Geri: Oyun Kuşunun Kanat Yapısı Hakkında

Bir 15/7/2014, 6:26 am
gecityok demiş ki:dokuzdan sonrası adminin dediği gibi ters tarafa dönmeye başlar o terse doğru dönen tüylerden 2 si içe değilde hafif dışa doğru olr 11 fey terek tüv tey pelek budur şehmuz kardeş
Benim kuşlarımda  10 dan sonrası ters tarafa dönmeye başlıyor terse dönenlerden sonra ilk 2 tanesi ne sağa ne sola dönüyor düz şekilde yani ne tarafa baktığı belli belirsiz buna göre nasıl saymam gerekiyor bu kuşlar kaç feyk? Soyun erkekleri şebab gibi kalıplı dişileride kumru gibi ufacık oluyor kuyruklar 12 telek ama açıldığında 14 15 kuyruktan daha geniş duruyor kanat sesleri çok gürültülü fakat patlatma kanama gibi problemler yok sadece taklayı çevirmeyen erkekler çok sert kanat vurduğunda tüyleri birbirine dolanıyor yani nasıl anlatayım 1.feyk 3.feykin üstüne geçiyor 3.feyk 6 ya inşallah anlatabilmişimdir bu kusurmudur iki kanat sallayıp hemen geri düzeltiyorlar.
avatar
Mesaj Sayısı : 42
Ad Soyad : Rıdvan İnci
Nerden : Kütahya-Bilecik
Doğum Tarihi : 10/11/89
Forum Kayıt : 03/12/12
Kullanıcı profilini gör

Geri: Oyun Kuşunun Kanat Yapısı Hakkında

Bir 22/7/2014, 8:46 pm
Koray kardeşim benim kuşlarımında erkekleri uzun kalıplı dişileri ufak. Tarif ettiğin feyk %90 10 feyk. 11 feyk olması için 11 e kadar dışa dönük olması lazım. Ben de bir tek bir erkek var sağ kanadı 10, sol kanadı 11 feyk. Ayrıca 11 feyk e örnek google yazarsan çıkıyor. Ordan da inceleyebilirsin. Benim kanaatim senin bahsettiğin kuşlar güzel kuşlar.
avatar
Mesaj Sayısı : 67
Ad Soyad : koray
Nerden : akpınar
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14
Kullanıcı profilini gör

Geri: Oyun Kuşunun Kanat Yapısı Hakkında

Bir 23/7/2014, 12:08 pm
Bendekiler 10 feyk 12 kuyruk benim şüpheye düştüğüm 10. feykten sonra baktığım tüm kuşlarda diğer tarafa dönüyor bunların dönen ilk feyki dümdüz sağmı solmu anlaşılmıyor o yüzden şüpheye düştüm. Bahsettiğim kuşların anası bu fotodaki yürürken ayakları gözükmez ufacık koca kuyruklu bişey. Ben 2 yavrusunu denedim kısmet olmadı çok zor şekilde uçuma alıştırdım burda en en iyi kuşu uçur damcı oluyor heryer çatı apartman dairesindeyim,arkadaşda söktük oda ilk tüyünü atana kadar sapıttı 20 25 takla sapıta sapıta oynadı ilk tüyü attıktan sonra muntazam sefere gelip 6 7 taklasını gösterdi onuda atmaca götürmüş kimbilir yavruya kussa tam olarak güçlense nasıl olacaktı . Şimdide yavrularımı vermeye kıyamıyorum yerde müsait değil birkaç sene daha hayal edip durucaz nasıl olacak diye hani dedinya lafa bakarak kuş aldım diye bende bunları lafla sözle aldım 10 dakika muhabbet ettm tanımadığım bilmediğim insan  zamanında türkiyenin bir ucuna gittim iyi paralar dökerek aldım demişti ben zaten kostümüne hasta olupda aldım oyunlarını düşünmedim ama gördümki satıcının dediği oyunu yapıyor  bana altından gelenin en kötüsü 6 7 takla oynacak en iyisi 10 üzerine çıkacak demişti soy takibi yapılmış kuşlar tgf markası isim markası vardı tel numarası falan var beğenmezsen ara istediğini söyle demişti ben bilezik falan sevmiyorum 100 kusum olsun 100 ününde hangi gün yumurtadan çıktığını unutmam soy takibinde problem yasamam kimseylede ne yarışa girecek karakterdeyim nede yerim yarışmaya müsait o yüzden söküp attım bleziklerini paçaları dahada fışkırdı daha bi güzel oldular.Belki satıcı satmak için yalan konustu yada doğru konuştu allah bilir ama kuşlar kendini kanıtladı takımına ödediğim fiyatın 2 katınıda uçmamış tek bir yavrusunba teklif ettiler daha ne olsun çok şükür yaradana.Ben bu saatten sonra kuş aramıyorum sadece yıllar evvel cahillik dönemlerimde uçurduğum o nuhidin oyununu yapacak kuş varsa izletsinler 1000 tl vereyim lafla sözle olmaz kardeşim bu işler.

http://i.hizliresim.com/gjAERR.jpg
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz