İstanbuldan Özgür

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

İstanbuldan Özgür

Mesaj tarafından Ozgur1i Bir 15/8/2009, 6:49 am

Merhaba arkadaşlar. Bundan 1 ay önce güvercin beslemeye karar verdim ve bana bu işi sevdiğim bir kardeşimden 1 çift kuş hediye aldım. aldığım kuşlar takla atmıyorlar uçmuyorlarda sadece paso yem yiyorlar. 1-2 gün çatıda papaan kafesinde besledim :D sonra 100cm uzunlupunda 100cm genişliğinde ve 100 cm eninde bir kafes yaptım. Güvercinleri beslediğim nokta çok gözde bir yer. 6 katlı binanın terası. açık alan 150m kare. Sabahları işe giderken saat 6 gibi açıyorum kafesi akşam 7 gibi gelip karanlık çökene kadar kafese sokmaya çalışıyorum. ilk gün 2 güvercinim vardı. şuan kafeste 8 tane güvercin oldu. ben pek anlamıyorum sadece yem atıyorum akşam abartısız söylüyorum her akşam 5-6 tane paçalı güvercin yem yemeye geliyor hepside değişik değişik ama ben pek tutmasını bilmediğim için kendi kendine girerse kafese giriyor. yoksa yem yiyip gidiyorlar. 2 çift beyaz ile başladım oyunsuz kuş suan 6 tane daha geldi ve gelenler taklacı. misal geçen hafta 2 tane aynı gün arap geldi ikisininde her tarafı siyah ama kanatlarının ucu ve arka kuyruğunun yarısı beyaz. takla atıyorlar uçuyorlardı. ve hiç ayırt olmuyorlar galiba ikisi eş kuşu. benim beyazların yanında dura dura uçmamaya başladılar. sonra 1 tane tepesiz dişi geldi dişi olduğunuda diger kuşlar sayesinde anlıyorum. beyazın biri yanına yaklaşıp ugg ugg diye ötüp kur yapıyor diye anladım. yoksa dişi ile erkeği ayırt edemiyorum. ondan 1 gün sonrada tepeli geldi oda erkek ikiside resimlerden baktığım kadarı ile çakmaklı . dünde 1 beyaz (paçasız) 1 arap geldi (ufakdaha). bu saydığım 8 kuş çatıdan hiç gitmiyorlar. ama kafesede girmiyorlar. sadece 2 beyaz giriyor. digerlerini karanlık çökünce elimle alıp kafese koyuyorum.

arkadaşlar bunları anlatmamın asıl sebebi. benim ciddi ciddi yardıma ihtiyacım var. daha dişi erkeği ayırt edemiyorum nasıl anlaşılır. 1mx1mx1m kafes yetlimi. Kuşlar neden akşam olunca kafese girmiyorlar. ilk geldiğinde 30 -40 dk uçan ve taklalar atan kuşlarım neden şimdi uçmuyorlar. kuşun kanadını bantlamak iyimi kötümü. bana bu işin püf noktalarını anlatırsanız çok sevinirim.

son olarakta güvercinlerimin resimlerini koyuyorum.

En son Ozgur1i tarafından 15/8/2009, 8:46 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ozgur1i

Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 15/08/09

Kullanıcı profilini gör

Geri: İstanbuldan Özgür

Mesaj tarafından sdtsword Bir 15/8/2009, 7:17 am

dişi ile erkeği ayırt etmeyi zamanla piştikçe öğrenirsin erkek kuş daha yapılı alımlı olur ötüşü gürdür dönerek öter genelde kur yapar gibi.yuvaya gelince 6-8 kuş için 1 mt kare kümes bence dar olur yerin müsaitse geniş bi yer yap.kuşları sabah salıp akşama kadar dışarda bırakıyosun anladığım kadarıyla böyle yaparsan başına buyruk olur tabiki kuşlar. salma yapma imkanın varsa kümesinin önüne bi salma yap.kuşlarının içeri girmemesine gelincede kuşları içerde yemle gün boyunca dışarda kalan kuş kümese girmek istemeyebilir.uçuşlarına gelincede kuşları açken uçur dışarda gün boyu gezen kuş tabiki uçmaz akşamları işten gelince sal kuşları açken bi saat uçur yeter onlara.kümese alışkın kuşları bantlamana gerek yok yeni gelen kuşlarıda bence bantlama 3-4 gün kümesten çıkarma sonra onlarda alışır zaten...

sdtsword

Ad Soyad : Sedat Kılıç
Doğum Tarihi : 14/03/78
Forum Kayıt : 08/07/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Forum Admin Bir 15/8/2009, 8:30 am

hoş geldiniz

Forum Admin

Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08

Kullanıcı profilini gör http://turkiye-guvercin.forum-2007.com

Mesaj tarafından Ozgur1i Bir 15/8/2009, 8:47 am

Forum Admin demiş ki:hoş geldiniz
hb sağolun

Ozgur1i

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından olcygktp Bir 15/8/2009, 9:14 am

İyi yere tezgah açmışsın walla eskişehirdeysen kuş kaçınca sana geleyim lol! hoş geldin

olcygktp

Ad Soyad : olcay göktepe
Doğum Tarihi : 12/11/86
Forum Kayıt : 28/07/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Ozgur1i Bir 15/8/2009, 9:27 am

valla ben birşey yapmıyorum. SALMA nedir bu arada.

Ha bu sabah ne oldu. Tam kuşları çıkarttım arap çıkmadı. elimle alıyım atıyım dedim.

elime bi aldım. İçinde simsiyah sinek gibi bişey . ama kesinlikle sinek değil. çok hızlı yürüyordu.

bu böcek zararlımıdır. = ?

Ozgur1i

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından sdtsword Bir 15/8/2009, 2:27 pm

salma kümeslere bitişik olarak telden yapılan kafes türü bi yerdir kuşların havalanması güneşlenmesi vs için yapılır. kuşunun üstündeki o sineğe benzeyen şey at sineğidir zararlıdır zirai ilaç satan yerlerde kenepan die toz ilaç vardır ondan al kuşların gözlerine ağaz ve burun çevresine değdirmeden heryerine özellikle kanat altları kuyruk ve göğüs bölesine tüylerinin arasına iyce dök bu işlemi bütün kuşlarına yap sonra birde imparator die bi ilaç satılır onu alıp kümesini güzelce ilaçla at sineği asalak bi canlıdır kuşların kanını emer güçsüz bırakır hasta eder bir an önce kurtul ondan.

sdtsword

Ad Soyad : Sedat Kılıç
Doğum Tarihi : 14/03/78
Forum Kayıt : 08/07/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından muhammed Bir 21/8/2009, 8:01 pm

o SİNEK DEDİĞİN YABANİ DIŞARIDA GEZEN ÇATILARA YUVA YAPAN GÜVERCİNLERDE BİDE HAYVANLARDA VAR O GÜVERCİNİN KANINI EMER BİZ ONU ELİMİZLE TUTUP EZERDİK AMA KUŞUN ÜSTÜNÜ BİRAZ ARAMAN LAZIM BİDE O BÖCEK KOLAY KOLAY YAKALANMAZ BENİMDE KUŞLARIM HEP DIŞARIDAYDI AKŞAMA KADAR EVE GELMEZ AKŞAM GELİP SABAH GENE GİDERDİLER ONDAN HEP O BÖCEKTEN OLURTU ÜSTÜNDE BİZDE ÖLDÜRE BİLDİĞİMİZ KADARINI ÖLDÜRÜRDÜK BİDE SAKIN İLAÇ FALAN DENEME BOŞUNA PARA VERİRSİN ÇÜNKÜ FAZLA BİŞEY OLMAZ ONA İLAÇTAN

muhammed

Doğum Tarihi : 25/04/95
Forum Kayıt : 19/08/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından muhammed Bir 21/8/2009, 8:08 pm

BİDE SEDAT ABİ SEN İLAÇ DEMİŞİN BEN İLAÇ DÖKÜYORDUM AMA BİR TÜRLÜ KURTULAMIYORDUM ŞU SİNEKTEN

muhammed

Doğum Tarihi : 25/04/95
Forum Kayıt : 19/08/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Forum Admin Bir 21/8/2009, 8:42 pm

ilaçlar bölümünü gezin

Forum Admin

Mesaj tarafından agokmen Bir 22/8/2009, 9:11 am

s.a arkadaşlar bende terasta besliyorum evet arkadaş doğru söylüyor bir günde 5 tane yabancı yakaladığımı bilirim sebebini buldum hayvanların yıkanma suyu dısarda duruyor hayvan havada gezerken suyu görüyor havalar zaten sıcak gelip yapışıyor şimdi suluğu dışarda bırakıyorum zaten bütün hayvanlar aynı suluğu kullandığımız için tanıyolar suluğu atsineğine çözüm var hatta tüm parazitlere İVOMEC-F bu ilaçtan bir damla boynuna etine sonra ovalayın kanat altı ve kuyruk altınada aynı işlemi yapın o hayvana bir yıl parazit bulaşmaz aynı ilactan ağzına 2 damla verdiğin zaman iç parazitleri döker bu arada hayvan bayılabilir önemli değil kendine gelir panik yapmayın bu ilacı ben boynu dönen hayvanlarda da uyguluyorum netice alıyorum ama bilmeyen yapmasın hayvanın boynunu düz tutup ensesinden insilün iğnesiyle yapılıyor...

agokmen

Ad Soyad : aydın gökmen
Doğum Tarihi : 05/07/64
Forum Kayıt : 31/07/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından asparaside Bir 10/9/2009, 8:52 pm

BOLFO diye bir ilaç var onu kullanın atsineği için direk öldürüyor dedim ilaç toz halindedir satn ben sulandırarak fısfıs ile sıkıyorum parazitler ölüyor tavsiye eder BOLFO(bayer)

asparaside

Ad Soyad : Mehmet
Doğum Tarihi : 11/02/93
Forum Kayıt : 23/08/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından zübeyir Bir 11/9/2009, 11:39 am

paravet kullan hepsinden kurtulursun

zübeyir

Ad Soyad : zübeyir ALTINTAŞ
Doğum Tarihi : 20/02/64
Forum Kayıt : 10/07/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından KEMİK-KIRAN Bir 5/1/2010, 10:21 pm

Slm.Arkadaslar Ben Sitenize Yeni Üye Oldum Gercekten Site icerisindeki Arkadaslar Birbirlerine Herkonuda Yadımcı Oluyor Bu Beni Sevindirdi.Bende Kusbesliyorum Benim Besledim Kusların Irkı ve CinsiniBilmem Duydunuzmu Yada Beslıyomusunuz Ben (FiLo IRkı Besliyorum Küre Seklinde ve Kalabalık UcmayıSeviyolar Günde İki Sever Ucmak Hakları vAR NEKDAR AZ UCURURSAM OKDAR COK RANDIMAN ALIYORUM GUNUN HEMEN HEMENİ 3 BESTANE KUS YAKLIYORUM GENELDE TAKLACI TUTUYORUM BENIMBÖLÜGÜN ARASINA GIREN KUS CIKAMIYOR CIKMASIDA IMKANSIZ FİLO IRKI DENINCE AKLA SAVASCI TUTUNU KAPARAN GIBI BISEY BENCE YENI KUS BESLEYEN ARKADASLARA OYUNLU KUS BESLEMELERINI TERCI ETTMEMCUNKU ZATEN KUSTAN ANLAMIYOSUNUZ ANLAMADINIZ ICIN OYUNLU KUSUN UCUSUNU BOZUYOSUNUZ BENCE YENI BASLYAN ARKADASLAR FILO TARZI KUSLAR BESLEYIN (BANGO BASKA BURSA POSTA GÖYKESPİR MÜSEBET GÜLÜBANGO KIRMIZIKANATBANGO SEKERKANATBANGO BUTARZ KUS BESLEMENIZI ISTERIM HEMKUSLARA ISINIRSINIZ HEMDE UCURDUNUZ KUSTAN IYI RANDIMAN ALIRSINIZ BU CINS KUSLARDA HEPSİ ERKEK ALMALI DISIKUS OLMAMALI DISIYI GORURSE UCMAZ ONUNICIN ISMINI YAZDIM KUSLARIN HEPSININ ERKEK OLMASI GEREK BAKIN OZAMAN KUSUN UCMASINA VE HAVADAKI AVCILINA EN AZ 10KUS UCURMAN LAZIM TABIKI BU KUSCUYA GORE DEGISIR 3 KUSLA AVUNURSA BISEY ELLDE EDEMESIN AMA BESLEDIN KUSUN CEVREDE KONUSULMASINI ISTIYORSAN VE KUSCULUKTAN ZEVK ALMAK ISTIYORSAN EN AZ 10 KUS UCURMAN LAZIMKURE SEKLINDE BAK OZAMAN CEVRENDEKİBUTUN KUSLAR SENIN CATINA INIYORLAR FİLOTARZI AVINI ARAYA ALDI ZAMAN YAA SANA GETIRCEK YADA SAKAT EDECEKCUNKU FILO CINSLERI HIZLI VE SERT UCARLAR HER KUS AYAK UYUDURAMAZ ONUN ICIN COGU KUSUN SAGLAMKURTULMASIMUCIZE ZTEN KURTULAN KUS SENIN DAMA INEN KUSTUR KURTULMAYA CALISAN ISE SAKATLANAN KUSTUR (NOT: ARKADASLAR AZDA OLSA BAZI ARKADASLARA VE YENI BASLAYANLARA SUNU BILCEM VE YARDIMCI OLABILCEM SEYLERI YAZDIM HACEMIYSEN OYUNLUKUS BESLEMEYELİMCUNKU BESLEMEYE CALISTIMIZ KUS COK GUZELDIR OYUNDAN INEMIYORDUR KUSTAN ANLAMAYAN BIRI ALMITIS KUSUNPERFORMANSINI DUSURMUSTUR OYUNLUKUS BESLEYEN ARKADASLARIMIZIN VE OYUNLU KUSUN DILINDEN ANLAYAN ARKADASLARIMIZIN OYYUNULU KUSTANALCA YAVRULARA ENGELVE MANI OLMAMAKICIN DUZ UCAN KUS BESLEMEYI DUSUNUN DERIM (FİLO IRKI VE CINSI KEMİKIRAN GÜVERCİN YETISTIRME CİFLİGİ

KEMİK-KIRAN

Ad Soyad : baran
Doğum Tarihi : 14/02/83
Forum Kayıt : 03/01/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından karaseytan Bir 7/1/2010, 4:00 pm

hoş geldiniz doğru secim yapmışsınız buraya katılmakla

karaseytan

Ad Soyad : KARAŞEYTAN
Doğum Tarihi : 06/03/95
Forum Kayıt : 30/08/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Forum Admin Bir 7/1/2010, 4:09 pm

maşşallah yeni besleyenler genelde çuval çuval kuş kaçırır siz şimdiden usta tutakçılardan iyi kuş çekmişiniz helal olsun

Forum Admin

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 9:41 am

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön