Güvercin Yuva Yıkarmış Dogrumu

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Geri: Güvercin Yuva Yıkarmış Dogrumu

Mesaj tarafından kuscugsgs Bir 13/3/2010, 4:18 am

güvercini cok asırı sevebiliriz ama onun icin aileyi boslarsak ozaman huzursuz olunuyo yoksa hz Ali efendimiz ve bircok ALLAH dostu güvercin bakmıslar diye biliyorum en güzeli dengeyi bulmak abartmamak bence

kuscugsgs

Ad Soyad : gökhan uzun
Forum Kayıt : 08/03/10

Kullanıcı profilini gör

öncelikle selamlar

Mesaj tarafından onur06 Bir 13/3/2010, 6:54 pm

diyelimki bu kusları beslemıyoruz sonucta bu kuslar evcıl hayvan doga sartlarına tam anlamıyla uygun degıl dogal yasam ortamı belsledıgmız sekılde kumes olayı aksına sevap ıslıyoruz ama bı abımız vardı ılk esınden kus yuzunden ayrıldı kusları sevmıyo dıe ama ıkıncı evlılıgnde cok mutlu evın ıcınde beslıyo kuslarını :)

onur06

Ad Soyad : yılmaz onur
Doğum Tarihi : 05/04/84
Forum Kayıt : 03/02/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından alihanyakup70 Bir 23/3/2010, 1:07 pm

slm kus sever abilerim ve kardeslerim . ben bu konu hakkinda bir yorum yapayim . ben kus beslemiyodum taki kendi bahcem oluncaya kadar ama bu kus oyle bir hastaliKki dayanilmiyo . ve patronumun depoda koseye yer yapdim 150 kusum vardi ama farelerden cok cekdim kuslarim hastalandi yavrularim oldu neyse uzatmayim sonra kuslari 2 balkona tel cekdim koydum 1 ay kaldi galiba sonra bahce buldum kumes yapdim kuslarimi koydum ve bana esim dedi getir balkonda dursun diye . ve kusdan once ben hafta sonu cikardim eve gece 2.3. de eve gelirdim. kusdan sonra sabah erken kalkmak isdedim ve macima bakar gelirdim evime yatardim 11 .12 de sabahda 8 de kalkardim birsey atistirip kuslarima gidiyorum ve esimde kesge kusa ara vermeseydin hic diyor boyle iyi oldu diyo . kisacasi ben sabah gidip yemliyom ucuruyom atmaca rahat verirse tabiki su aralar atmacayla aram cok kotu kafanizi agritdim ozur atmacasiz saglikli bol yavrulu seferli kuslariniz olsun insallah A.E.O

alihanyakup70

Ad Soyad : alihanyakup70
Forum Kayıt : 16/03/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ridvan Bir 24/3/2010, 5:48 pm

Selam arkadaslar benim tanidiqim güvercin besleyen 2 imam ve 1 müftü var
eski tkirdaq müftüsü tekirdaq merkezde oturanlar bilirler dinen sakıncali ve uğursuz bişe olan bişeyi din adamının beslemesi sizce abest deqilmi boş ve saçma düsünceler fakat zulm ve işkence hangi canlıya yapılırsa yapılsın(ac bırakmak susuz bırakmak havasız ve dar mekanlarda kalabalık beslemek vs. )günah ve vebal aldiran işlerdir bunlardan sakınmak lasım .Herkesesağlıklı ve bol yavrulu bi sezon dileğimle saygılar...A.e.oLun

ridvan

Ad Soyad : Rıdvan G.
Forum Kayıt : 19/03/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından maytac Bir 1/5/2010, 5:24 am

son sözü efe kardeşimiz çok güzel anlatıyor..başka söze gerek yok.

maytac

Ad Soyad : maytaç
Doğum Tarihi : 10/01/56
Forum Kayıt : 24/09/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kuşcu54 Bir 24/5/2010, 4:04 pm

bence batıl inanç oyle birşey olsaydı benım dayılarımın hepsinin yuvası yıkılırdı :)

kuşcu54

Ad Soyad : mehmet akmeşe
Forum Kayıt : 06/05/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından yt Bir 24/5/2010, 5:50 pm

ARKADAŞLAR BIR KAÇ KELIMEDE BEN ETMEDEN GEÇMEYIM DEİM .BILDİĞİMİZ GİBİ İSLAMİYET DORUK NOKTASINI OSMSNLI DÖNEMINDE YAŞAMIŞTIR,OSMANLI.DA HUNKARLAR,PADİŞAH,LAR BESLEDİĞİNE GÖRE VE BU INSANLARIN ISLAM BILGISIDE BIZDEN FAZLA OLDUĞUNA GÖRE,BOŞ VE YERSIZ BİR KONU ,ÜZERİNDE DURMAYA DEĞMEZ ,TABIKI YARADILAN HIÇBİR CANLIYA EZIYET EDIP AHINI ALMADIĞIN SURECE POROBLEM YOK.SAYGILAR

yt

Ad Soyad : yakup tuncer
Doğum Tarihi : 15/04/67
Forum Kayıt : 22/12/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kuscuozgur Bir 24/5/2010, 10:42 pm

beyler doğa doğru bir paylaşımla yaklaşım hazreti osman zamanında bir dönem güvercin beslemek yasaklanmış bunun sebebi ilimden ve bilimden geri aldığıiçin birde o dönemlerde güvercin besleyenin şahitliği kabul olmuyormuş

kuscuozgur

Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından güvercinstanbul Bir 25/5/2010, 10:52 am

Güvercin Duygu demektir. Sevgiyi arttırır. Huzur verir sen o huzurla evine girdiğinde aynı huzuru yanında bulunanlarla paylaşmak istersin, kimseye zararın dokunmazki. Yalnız zaman ayırmada bir problem yaşanacaksa o zaman yuva yıkılır sonra neyleyesin güvercini önceliklerinizi bildikten sonra bu güzel kuşları beslemek her insanoğluna nasip olur inşallah.

güvercinstanbul

Ad Soyad : Serkan
Forum Kayıt : 24/05/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 25/5/2010, 11:32 am

Doguda mesela söyle deniliyormus:

Güvercin besleyen hane fakirlesir !

Mardin Urfa önde giden Güvercin besleyenlerden, bence parayi veya Dünya malini cok sevenin bakisi bu, yani zihniyet olmus yerine göre, batili düsünce degil, ama yedirmeyi sevmeyen birak kusu, insani sevmez, yuva yikmaya gelince, siz anlasamiyorsaniz kafeste, kümeste olan hayvanin sucu ne ???

Adamin hayvan tutkusu var diye hemen bosanma dairesinemi kosmak lazim ???

Böyleleri bence bitden kasiniyorda haberi yok, yani ancak gözüne cöp gibi batandan killanir, kendi gözünde mertek vardir onuda görmez, ...

Sacma bir inanc bence, beslemek zorla degilya, ama bir es ya kuslarin ya ben ve cocugun derse buna cevap vermek evli olan icin cok aci olsa gerektir, karari illaki ailesinden yana olur ve olmali, fakat adam kusundan huzur buluyor ise yazik degilmi ?

Kahvesi yok, baska kadinla isi yok, kumarla isi yok, sigarasi yok (mesela yani), ickisi yok, e birakinda kendi yiyemedigi parayi azda kuslari yesin, tabiki durumu buna el verisli ise, ama iki güvercin bile 6 ayda 10`u buluyor, hafife almamak lazim bu hobbi`yi

Saygilar

Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10

Kullanıcı profilini gör http://murat-tuna66.jimdo.com/

Mesaj tarafından h_a_s_a_n_0_7 Bir 24/7/2010, 7:07 pm

vallaha abilerim babamda bana öyle diyor.tanıdığı bazı kişiler var.karı kocasını boynuzluyo.sonra babam bunu bahane ediyo.güvercin sonuçta önüne suyunu yemini vercen fln.günde 1 saat ayırsan yine yetiyor.eğer bi karının içinde varsa zaten güvercin beslemeyen adamında karısı kocasını aldatır...

h_a_s_a_n_0_7

Ad Soyad : hasan keser
Forum Kayıt : 09/06/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından fuatbc Bir 4/8/2010, 12:48 am

bende aılemden bu tarz tepkıler alıyorum fakat bızım ınsanımız bısey sallamasın herkese yayılıyor ve kuslar ugursuz denılıyor ugursuz olsa rabbım neden yaratsın ınsanların yuvası bozulsun dıyemı ??? bu konuyu babam mutfuye acmıs bı ara mutfunun soyledıgı sudur onlar evcıl guvercınler onların ugursuzluk gıbı bıseyı yoktur ancak yabanı hayattan yakaladıgın yabanı hayvanı kumese tıkarsan o ah edermıs sana yanı yaboz gıbı hayvanları demek ıstemıs sanırım yanı anlıyacagın ugursuzluk dıye bısey yok arkadasım sen alıyorsun ona yemını verıyorsun suyunu verıyorsun ac susuz bırakmıyorsun hasta oldugunda ılac alıp ılac verıyorsun yanı herseyden once deger verıyorsun neden ugursuz olsun sen yem su verdıgın ıcın bence sana dua ederler.

fuatbc

Ad Soyad : xyz xyz
Forum Kayıt : 06/02/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 4/8/2010, 2:18 am

:223:

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Mccarthy Bir 17/8/2010, 2:33 pm

Bu konu hakkında bir yazı;

Hatay'ın Merkez İlçesi Antakya'da Çok Sayıda Kuşu Bulunan Ayhan Dede, Kuşları ile Arasına Bir Kadının Girmesini İstemediği İçin Hiç Evlenmediğini Söyledi. 42 Yaşındaki Dede, Kuşlara Olan Düşkünlüğü Yüzünden Birçok Ülke Dolaşıp Birçok Kitap Okuduğunu Belirtti.

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da çok sayıda kuşu bulunan Ayhan Dede, kuşları ile arasına bir kadının girmesini istemediği için hiç evlenmediğini söyledi. 42 yaşındaki Dede, kuşlara olan düşkünlüğü yüzünden birçok ülke dolaşıp birçok kitap okuduğunu belirtti. İlkokul mezunu olmasına rağmen kuşlara olan tutkusunu daha bilinçli yürütmek için Almanya, Hollanda ve Dubai'de birçok kuş profesörü ile tanıştığını anlatan Dede, bu sayede İngilizce ve Almanca da öğrendiğini dile getirdi.
Kuşlara olan düşkünlüğünün 7 yaşında başladığını hatırlatan Dede, "Beni bir gün komşumuz bisikletine bindirip gezdirmek istedi. Bu sırada bisikletten düşüp kendimi yaraladım. Canım yandığı için çok ağladım. Bu sırada beni bisikletten düşüren komşum susmam için çok sevdiği güvercinlerinden bana bir tane hediye etti ve beni susturdu. Daha sonra babam o kuşuma bir eş aldı. O günden sonra bende kuş merakı başladı. Şimdi 3 bin YTL civarında 500 kuşum var." dedi.

Kuşlarına 200 metresi kapalı olmak üzere 500 metre karelik alanda baktığını aktaran Dede, yılda 6 bin YTL yem, bin YTL de ilaç masrafı yaparak baktığını söyledi. Kuşlarının menüsüne özen gösterdiğini ifade eden Dede, mısır, beyaz darı, buğday, suni yemler gibi daha birçok pahalı yemle beslediğinin altını çizdi. Pahalı kuşlarının hırsızlık olaylarına karşı ise 3 kurt köpeği ve 6 uzaktan algılamalı güvenlik kameraları ile koruduğunu belirten Dede, kuşlarla ilgili onlarca ansiklopedi ve kitap okuduğuna dikkat çekti. Bu anlamda kendini bir kuş profesörü olarak gören Dede, ilerleyen yaşına rağmen evliliği bile hiç düşünmediğini ifade etti. Bu konuda askerliğini yaptıktan sonra ailesinden çok baskı gördüğünü zaman zaman da birçok genç kızdan evlenme teklifi aldığını anlatan Dede, "Evlendiğimde eşimi kuşlarım yüzünden mutlu edemeyeceğimi düşündüm. Günümün tam günü kuşlarımla geçiyor. Gece bile çiftlikte yatıp kalkıyorum. Kaç bayan benim bu sevgime ortak olur ki? Bazı genç bayanlar biz katlanırız diyor, ama zannetmiyorum. Çünkü bunun örneğini çevremde gördüm. Hatta bir tanıdığım kuş yüzünden eşiyle boşandı. Biri de eşini öldürdü. Şimdi ortada bu kadar örnek varken kuşlarımla arama bir kadının girmesini hiç istemedim." ifadelerini kullandı.

Dede'nin 500 civarındaki kuşları arasında kanarya, sülün ve güvercinin her çeşidi, bir çok ördek çeşidi, keklik, değişik türlerde tavuk daha bir çok kanatlı hayvan bulunuyor.

Bunun gibi bir kaç hikaye daha okudum.

Mccarthy

Ad Soyad : Mustafa SAĞLAM
Forum Kayıt : 04/08/10

Kullanıcı profilini gör http://www.mustafasaglam.net

Mesaj tarafından serdar kaya Bir 17/8/2010, 3:58 pm

Bende soyle birşey duydum Kusları Kafese Kümese vs. Kapatmak Onların Özgürlüğünü Kısatladığı İçin Günahmıs ve bereketsizlik getirirmiş fakat yuva yıktıklarını ilk defa duyuyorum....Benımde Anne Baba Ayrı Babamda Kuscu :)

serdar kaya

Ad Soyad : serdar kaya demir
Doğum Tarihi : 20/09/94
Forum Kayıt : 11/07/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından lookinq_21 Bir 5/9/2010, 11:06 pm

kardeş izmirde abim kuşların kümesini yıktı kuşlarıda arkadaşına verdi aradan 3 gün geçti bi kavga oldu babam cezaevine girdi hani dedik kuşların yuvasını yıktık yuvamız yıkıldı falan çıktık kan davasından kocaeline taşındık aradan 12 yıl geçti ev yaptık burda şimdi yine kuş besliyorum bunlar batıl inanç evet kuşlar peygamber efendimizi saklamışlar neden uğursuz olsun ki sonuçta biz onlara bakıyoruz uçuruyoruz besliyoruz temizliklerini yapıyoruz onlarla ilgileniyoruz hor bakmıyoruzki bence saçma sapan şeyler bizim insanlar başına bi iş geldimi hemen üstüne atıcak birileri arıyorlar kimse bulamamış kuşlarımı suçlu sayıyolar herkezin bi yazısı var onuda sile sile hayatı geçiriyo boş ver sen besle

lookinq_21

Ad Soyad : feyzullah aslan
Doğum Tarihi : 30/08/84
Forum Kayıt : 13/07/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından by_kuşçu Bir 6/9/2010, 1:26 am

hayvanı kapatırsan kümese eziyet edersen bakmazsan tabi günah ama yemini suyunu otunu taşını veriyosan rahatsa günah olmaz benim fikrim uğursuzluk konusunda bi fikrim yok

by_kuşçu

Ad Soyad : by_kuşçu
Forum Kayıt : 29/04/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 6/9/2010, 3:19 am

Ugursuz olsa Hz. Ali neden beslemis ?

Sacma bir düsünce baska birsey degil, ...

Bilincsiz bakarsan veya temizlikte aksakliklar olur ise bakicisi icin tehlikeli hastaliklara sebep olabilir, bir insanoglunun bebegini düsünün, altina yaptigini düsünün, ne yapiliyor, bezi aninda degisiyor ve degismeli, degismedigini düsünün, o halde basiniza gelmeyen olmiyacaktir, ...

Ne ekersen onu bicersin, DAIMA !!!

Insanin sacma teorilerinden biri bu deyim, bunu diyende ve ortaya atanda ya görücü usulu ile evlendi, yapamadilar, veyahut ilerici aydin bir Prof. önüne kus koysan bu ne diye soran biridir, görmemistirki hic hayatinda, laf olsun iste, nede olsa burasi Türkiye, gündem olsun, gelsin medya boy gösterilm misali, ... abüdük gübüdük iste, ...

Saygilar

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından belhal Bir 6/9/2010, 5:09 am

Çok ilginçdir ki evde akvaryumum var.Arkadaşın biri balıkları bırak beslemek çok günah dedi..Buna ne denir bunuda ilk defa duydum..

belhal

Ad Soyad : mehmet haldun sözmen
Forum Kayıt : 11/08/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 7/9/2010, 7:18 am

BANA göre aynisi, abüdük gübüdük, ...

Simdi, o baliklar, o kuslar insandan kiymetli degil birkere !!!

Insanoglunun zevki icin birileri tarafindan okyanuslarin birinden tutlup uygun posetler halinde dünyanin bir ucundan digerine yollaniyor, amma hava yoluyla, veya kara yoluyla, ...

Ragbet ve talep varki böyle bir islem yapiliyor, isin arkasinda rant`da var, ... yani siz kos koca Köpek Baligini yakalayip akvaryuma tikmiyorsunuzki, yani suyunuda eksik etmiyorsunuz, yemide veriliyor, su zaten var, ama tatli sumu yoksa tuzlu su baliklarimi ona göre kurmalisiniz düzeninizi, birde FILTRELER mecburen calismali, yoksa baliklarin sonu gelebilir, onlarin bizim kuslara baktigimizda HIC sesi cikmaz, bu demek degildirki hersey iyidir, hasta olabiliyorlar, su uygun olmiyabiliyor, yani diyecegim suki, bakilirsa usule göre bakilmali, alip evin ortasina akvaryum kurmak marifet degil, ...

Günah olan dogadan yakalayip evde ufak yerlere tiktiginiz vakit olandir, haaa, avlarsiniz, yemek istersiniz oda normal olabilir, ama daglarda keklik kalmamis ise, sizde keklik avina cikiyorsaniz eger siz bilmelisiniz, yenilcek o kadar etler varken, ...

Akvaryumun sakincasi yoktur, tika basa dolu olmasin yeterki, az olsun temiz olsun icindeki baliklar, o kadarda zevk verirler size insallah, güle güle besleyin !

Saygilar

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Mccarthy Bir 7/9/2010, 7:56 am

Hayvanları seven, insanlarıda sever. ama ikisini birbirine karıştırmamak gerek.

Mccarthy

Ad Soyad : Mustafa SAĞLAM
Forum Kayıt : 04/08/10

Kullanıcı profilini gör http://www.mustafasaglam.net

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 7/9/2010, 8:36 am

:223:

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından kalibre61 Bir 7/9/2010, 9:04 am

bencede saçma öyle şeymi olur güvercin uğursuz olsaydı payganber efendimizi kurtarma görevi ona verilirmiydi hiç. güvercin beslemek bndeki bütün sitresi alıyo bence hurafeden öte birşey değil king

kalibre61

Ad Soyad : barbaros koç
Forum Kayıt : 04/09/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 7/9/2010, 9:15 am

aynen

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Misafir Bir 7/9/2010, 9:50 am

Yalnız osmanlıda güvercin besleyen bir padişah yoktur sadece bir rivayettir...

Yavuz Sultan Selim birgün tebdil-i kıyafet eder pazara gezmeye çıkar yanında 3 5 adamıyla. İleride bi kuş satıcısı görür bir kuş vardır kafeste kaç para der 2 altın diğerini sorar 5 altın diğerini sorar 3 altın en son bitanesini sorar adam derki 100 altın. Yavuz merak eder bu neden bu kadar pahalıdır özelliği nedir ki adam söyler bu kuş güzel güzel öter ve diğerlerini yanına çeker bunu satın alan adam bu kuş sayesinde diğerlerini de yakalayabilir. Yavuz sinirlenir bi kese altın verir adama ve kuşu eline alarak kafasını koparır atar ve şöyle bağırır. Soyuna ihanet edenin sonu budur...

Kısas yapacak olursak bizim kuşlarımızda da var aynı mesele pırıltıyla kesikle diğerlerini çekme gibi bir ihtimal var ortada peygamber efendimizin hadisi şerifi var ve yavuz sultan selimde padişahlının yanı sıra son islam halifesidir onunda böyle bi tutumu var bence düşünmeye değer...

Uğursuz yada başka birşey demiyorum ama güvercin pek hayırlı da değil bence...

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 7/9/2010, 12:09 pm

hmmm eline saglik, hic duymadim degil, ... ilginc bir zamanda ilginc geldi bu yorumun Uygarim, eline saglik kardesim

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından kuscuozgur Bir 12/9/2010, 3:52 pm

uygar demiş ki:Yalnız osmanlıda güvercin besleyen bir padişah yoktur sadece bir rivayettir...

Yavuz Sultan Selim birgün tebdil-i kıyafet eder pazara gezmeye çıkar yanında 3 5 adamıyla. İleride bi kuş satıcısı görür bir kuş vardır kafeste kaç para der 2 altın diğerini sorar 5 altın diğerini sorar 3 altın en son bitanesini sorar adam derki 100 altın. Yavuz merak eder bu neden bu kadar pahalıdır özelliği nedir ki adam söyler bu kuş güzel güzel öter ve diğerlerini yanına çeker bunu satın alan adam bu kuş sayesinde diğerlerini de yakalayabilir. Yavuz sinirlenir bi kese altın verir adama ve kuşu eline alarak kafasını koparır atar ve şöyle bağırır. Soyuna ihanet edenin sonu budur...

Kısas yapacak olursak bizim kuşlarımızda da var aynı mesele pırıltıyla kesikle diğerlerini çekme gibi bir ihtimal var ortada peygamber efendimizin hadisi şerifi var ve yavuz sultan selimde padişahlının yanı sıra son islam halifesidir onunda böyle bi tutumu var bence düşünmeye değer...

Uğursuz yada başka birşey demiyorum ama güvercin pek hayırlı da değil bence...

üstad bunlar rivayet tabi şöyle bir gerçek var neye nekadar zaman ayırcağımıza bağlı bulmuş olduğumuz meşkale bizi ilim ve bilimden geri bırakıyorsa bu bu dünyadada ahirettede bize sorun yaratır hazreti osman döneminde güvercin beslemek yasaklanmış ilimden bilimden geri bıraktığı için bizim ona ayırdığımız vakit önemli yosa şöyle düşünün allahın yarattığı hiç bir hayvan lanetli değil

kuscuozgur

Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından turan o.ç Bir 12/9/2010, 4:14 pm

uğurlu vaya uğursuz kahvehane köşelerinde sürtmekten ipsiz sapsızlarla takılmaktan esrarakeşlerle oturup kalkmaktan pislik yapmanın bini bir para olan yerlerde zaman geçirmekten iyidir bence:??

hem zaten hayvan beslemek neden uğursuz yada hayvanın kendisi nedne uğrsuz olsunki:?

bakınız hayvan beslemek yani evcil hayvan beslemek kültürü osmalıdan avrupaya yayılmıştır osmanlılarda özel günlerde bayramlarda vs sokak hayvanlarına bile yemek dağıtılırdı:??

şimdi güvercin beslemeden boşanan yokmu:?? güvercinsiz evde ölüm olmuyormu:? güvercin beslemeyen kaza yapmıyormu bırakın allah aşkına

adam ölmüş vay efendim güvercin beslerdi bu uğursuz muş güvercin sanki kendisi beslemedi diye ölmeyecek:

şimdi bazan dediklerimiz nereye gidiyor farkına varmıyoruz

güvercin besledide uğursuz du öldü diyen birisi zaten tüm dinini inkar etmiş olur:) niyemi allah aldı canını ne güvercini güvercine bağlayan allahı inkar eder:?

turan o.ç

Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 12/9/2010, 4:31 pm

Kuscu Özgürde hakli bence, harcanan zaman cok mühim, birde güzel güzel dialoglara sebeb bir yandanda, niyetler amelleri dogururmus, iyi niyet iyiye gider, kötü ise kötüye, Allah ikincisinden sakindirir ve herkesin gönlüne göre verir insallah, ... Amin !

Saygilar

Kuscu-Murat

Mesaj tarafından ahmet3826 Bir 14/9/2010, 7:30 pm

ya benim zoruma giden kuş besliyorum diye toplumdan dışlanmak, insanların garip garip bakması, küçümsemesi, ya arkadaş kuş beslemekte ne var zarif mükemmel bir hayvan köpek beslemek kadar doğal bir şey dertleşmek istedim sadece....

ahmet3826

Ad Soyad : ahmet zola
Forum Kayıt : 09/09/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 6:05 am

Sponsored content

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön