Kümeste Başka , Dışarda Başka ?

Paylaş
    mert-y.

Ad Soyad : Mert
    Doğum Tarihi : 28/11/94
    Forum Kayıt : 27/05/10

Kümeste Başka , Dışarda Başka ?

Mesaj tarafından mert-y. Bir 1/6/2010, 6:17 pm

Arkadaşlar , baska ile akbaş'ı eşe attım fakat içerdeyken dişi erkekten kaçıyor . Ama dışarı saldığımda çiftleştiklerini gördüm kendi gözümle !
    Sizce bunun nedeni ne olabilir ? (Daha yeni başladım , bir hatamı gördüyseniz affedin lütfen)
    BlackJack

Ad Soyad : Fatih Korkmaz
    Forum Kayıt : 10/12/08

Geri: Kümeste Başka , Dışarda Başka ?

Mesaj tarafından BlackJack Bir 1/6/2010, 7:20 pm

normal banada çok ilginç geliyor dışarda sevişiyolar kafese girince ilk 1.2dk filan erkek dayılanıyor dişi kaçıyor sonra duruluyor heralde otoriteyi elden bırakmak istemiyor garip
    mert-y.

Mesaj tarafından mert-y. Bir 1/6/2010, 7:26 pm

BlackJack demiş ki:normal banada çok ilginç geliyor dışarda sevişiyolar kafese girince ilk 1.2dk filan erkek dayılanıyor dişi kaçıyor sonra duruluyor heralde otoriteyi elden bırakmak istemiyor garip

Evet aynen öyle oluyo dışarda dişi gidiyor erkeğin yanına öpüşüyolar sonra , dişi eğiliyo erkekte işini yapıyo :) Fakat içeri girince dişi farklı bir kuş oluyor
    Erkek kovalıyor içerde ama dişi kaçıyor bu böyle sürüyo bende anlam veremedim ama ben kümesten çıktıktan sonra ne oluyor bilmiyorum. Yarın yine bi gözlemliycem
    BlackJack

Ad Soyad : Fatih Korkmaz
    Forum Kayıt : 10/12/08

Mesaj tarafından BlackJack Bir 1/6/2010, 7:38 pm

kafeste daha çok kalırlarsa alışırlar birbirleriyle yakın durmaya .ilk gün iyi bi kapışırlar ama 2.gün bakmışsın 40yılıık eş olmuşlar öpüşüp koklaşıyolar
    Kuscu-Murat

Ad Soyad : Murat Göcmen
    Doğum Tarihi : 04/02/78
    Forum Kayıt : 04/01/10

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 1/6/2010, 8:17 pm

Ciftlesmek marifet degil, kümesinde kusunun yumurtayi birakacak yeri varmi ???

Simdi ciftlesmek kolay, yeterince yuva varmi kümesinde, gerci kus yerin herhangi biryerine`de birakir yumurtasini, belki bundan dolayi kus ne yapacagini sasirmistir, ...

Eslesmesi iyi, benim bir disi Kaplanim var, bir defa 2 yavrusunu aldim, sonra erkek yine kizdi, haliyle disi kusa yüklendi, ama o hic keyfinde degildi, erkek bunun ensesini gagaliya gagaliya kusu kör etti, 1 bucuk yildir kusa özel bakiyorum, 6 ay kör idi, gözleri kabuk baglamis idi, kusun gözleri yeni yeni acildi, diyecegim suki, ciftlessinler yeterki, ama dikkat etki benim basima gelen seninde basina gelmesin, ... hele bir yumurtasini gör !

Saygilar
    freaxs

Ad Soyad : ufuk sahin
    Doğum Tarihi : 10/05/85
    Forum Kayıt : 12/01/10

Mesaj tarafından freaxs Bir 1/6/2010, 8:39 pm

aynen murat doğru soylemiş
    kuşlar yuvanda kendine yer yapamamıştır ondan ayrı duruyodur
    bana kalırsa sen bi süpürge bul onu biraz yol yuvaya at takip et bakalım topluyolar mı dediğine göre yumurtaya kovalıyor ama yuvanın içinde yer yapamamış bu kuşlar dediğimi dene
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 2/6/2010, 12:06 am

bencede, evet, bi dene ufugun dedigini, benim bir yuvamda iki disi yan yana yatiyor, 4 yumurta var, bazen biri ücüne yatiyor bazen ikiye iki, bazende kadinlik ic güdüleri agir basiyor sac bas yoluyorlar gagalar gaga icinde bogusuyorlar kibar kibar önce ben geldim dercesine, ...

bazende yerde yumurta görüyorum, yuvadan firlatiyorlar, ...
    mert-y.

Mesaj tarafından mert-y. Bir 2/6/2010, 10:00 am

Yumurtayı bırakacağı yer var ve o bölmelerin içinde saman var ama dişinin hiç girip orada yattığını görmedim , birde Murat abi erkek dişiyi gagalamıyor gördüğüm kadarıyla . Bugün yine gözlemliycem aynı şeyler mi oluyor belkide dişi ben içerdeyken korkuyor olabilir stres yapıyor olabilir , zaten baskalar korkak oluyor herhalde , yani elime alınca falan bağırıyor kendini de yakalatmıyor ;) Belkide benden korkuyordur Dediğim gibi bugün yine bir bakıcam aynısı olucak mı ? Sizi bilgilendiricem . .
    mert-y.

Mesaj tarafından mert-y. Bir 3/6/2010, 1:11 pm

Tamam arkadaşlar şimdi daha iyiler. Dişi olan yuvalığa giriyor ve yatıyor , sanırsam yakın bir zaman yumurta gelicek (: Kısmetse .
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 3/6/2010, 10:45 pm

Kuslari kendi hallerine birak, gerektiginden fazla kümeste durma, orasi onlarin mahremi sayilir, ne isin var orda

Onlar üzerilerine düsen vazifeyi iyi bilir, seyirciye gerek yok, sen isigi söndür ve git

Kuslarin kendilerini "Biri bizi gözetliyor`da" saniyorlardir senin kümeste, onlari rahat birak, bak neler olur neler, ...

Saygilarimla
    mert-y.

Mesaj tarafından mert-y. Bir 4/6/2010, 12:43 pm

Kuscu-Murat demiş ki:Kuslari kendi hallerine birak, gerektiginden fazla kümeste durma, orasi onlarin mahremi sayilir, ne isin var orda

Onlar üzerilerine düsen vazifeyi iyi bilir, seyirciye gerek yok, sen isigi söndür ve git

Kuslarin kendilerini "Biri bizi gözetliyor`da" saniyorlardir senin kümeste, onlari rahat birak, bak neler olur neler, ...

Saygilarimla

Zaten rahatlar Murat abi içerde durmuyorum yemlerini koyuyorum sularını değiştiriyorum çıkıyorum . Pencereden bakıyom ne yapıyolar diye . :)
    edi42

Ad Soyad : ERDİNÇ ŞAHİN
    Doğum Tarihi : 25/05/82
    Forum Kayıt : 12/06/10

Mesaj tarafından edi42 Bir 13/6/2010, 11:23 am

mert-y. demiş ki:Arkadaşlar , baska ile akbaş'ı eşe attım fakat içerdeyken dişi erkekten kaçıyor . Ama dışarı saldığımda çiftleştiklerini gördüm kendi gözümle !
    Sizce bunun nedeni ne olabilir ? (Daha yeni başladım , bir hatamı gördüyseniz affedin lütfen)

bizim buraların tabiriyle badanaj'ındalardır. yani flört ediyorlar. erkek içerideyken dişisini diğerlerinden kıskanır ve sürekli onu kovalar. dışarıda daha geniş bir alana sahip oldukları için daha rahat olurlar ve daha rahat çiftleşirler.
    mert-y.

Mesaj tarafından mert-y. Bir 13/6/2010, 8:08 pm

edi42 demiş ki:
    mert-y. demiş ki:Arkadaşlar , baska ile akbaş'ı eşe attım fakat içerdeyken dişi erkekten kaçıyor . Ama dışarı saldığımda çiftleştiklerini gördüm kendi gözümle !

bizim buraların tabiriyle badanaj'ındalardır. yani flört ediyorlar. erkek içerideyken dişisini diğerlerinden kıskanır ve sürekli onu kovalar. dışarıda daha geniş bir alana sahip oldukları için daha rahat olurlar ve daha rahat çiftleşirler.

Peki , sağolun (:
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 14/6/2010, 3:38 am

kolay gelsin ;)
    mert-y.

Mesaj tarafından mert-y. Bir 19/6/2010, 1:59 pm

Kuscu-Murat demiş ki:kolay gelsin ;)

Eyvallah sağol Murat Abi :)
    Kuscu-Murat

Mesaj tarafından Kuscu-Murat Bir 20/6/2010, 8:50 am

sende :112:
    boraozgen

Ad Soyad : bora özgen
    Doğum Tarihi : 18/09/79
    Forum Kayıt : 28/05/10

Mesaj tarafından boraozgen Bir 20/6/2010, 10:07 am

kardeş dişi gençtir,yüksek ihtimalle ilk defa eşleşmiştir.tam olarak şuanda nasıl davranıcağını bilmiyor,erkekte biraz kabadayı ise dişinin işi biraz daha zor ama merak etme alışırlar genç kuşlarda bu devamlı gözlenen olaydır,senin anlıyıcağın yaşananlar tamamen normal
    mert-y.

Mesaj tarafından mert-y. Bir 23/6/2010, 7:21 pm

boraozgen demiş ki:kardeş dişi gençtir,yüksek ihtimalle ilk defa eşleşmiştir.tam olarak şuanda nasıl davranıcağını bilmiyor,erkekte biraz kabadayı ise dişinin işi biraz daha zor ama merak etme alışırlar genç kuşlarda bu devamlı gözlenen olaydır,senin anlıyıcağın yaşananlar tamamen normal

Şimdi alıştılar birbirlerine , yumurtalarını bile aldım :)

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati 23/8/2017, 11:25 pm