ur tedavisi hakkında

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

ur tedavisi hakkında

Mesaj tarafından kenan500 Bir 4/6/2010, 2:50 pm

iyi günler dişi olan bir kuşumda iki kanadındada ur çıktı ve ur çıktığı için yumurtlamıyorda kanatlarını bile artık çırpamıyor kanatlarının üstündeki urları kesip içindeki pislikleri irinleri çıkarrtım ve kanat üstündeki şişlikler gitti fakat kanatlarnın altında şişlik var ur tedavisi için ne gerekli ve nasıl gecer yardımcı olursanız sevinirm..

kenan500

Ad Soyad: kenan basariri
Forum Kayıt : 12/11/08

Kullanıcı profilini gör

Geri: ur tedavisi hakkında

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 5/6/2010, 7:42 am

kenan kardeş slm.
ur dediğimiz:vücudun istem dışı ettiği bünyeden dışlanması gereken zamanla alınmış olan fazlalıkların hastalık haline dönüşmüş olan durumudur.
urları tedavi etmek kesin çözüm değildir.bir kaç zaman sonra tekrar başka yerden patlak vericektir.
en mantıklı olanı kuşu tedavi ile zinde tutmaktır.alabildiğin kadar yavru alman yapabileceğin en doğru olanıdır.
tedavi uygulaması:dexacure iğne ile baytril %10 luk iğnelerden 1er adet al 0,1cc+0,1cc=0,2cc urlu bölgeye yarısını sağ taraftan diğer yarısınıda sol taraftan uygula.günde 1defa uygula 5 gün devam et eğer çok eski olup sertleşmemiş ise faydasını göreceksin.çok eski olup sertleşmiş ise yapılabilecek pek bir şey yok.eğer yeni olup yumuşak ise kesinlikle kurutucaktır.
geçmiş olsun.

Beysan Taştan

Ad Soyad: beysan taştan
Doğum Tarihi: 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kenan500 Bir 5/6/2010, 11:06 am

bilginiz için tşk ler beysan bey ama kuş yumurtlamıyor artık kaç defa eşe attıysam sonuç alamadım ur çıktıktan sonra ,dün sitelerde araştırırken dekort ile stroptomese iğneile urları yok eden arkadaşların yazılarına rastladım ve bende o uygulamıyı denemeye başladım .dekort iğnenin suyu ile stroptomesin tozunu karıştırıp insilün iğnesi ile 5 gün urlara .05 cc miktarında vurmaya başladım inş gecer diye umut ediyorum..2 sonuçtan biri ne ya ölecek ya düzelecek göze aldım bakalım .saygılarımla

kenan500

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 7/6/2010, 9:07 pm

kenan kardeş slm.
zaten ur yapmış olan kuş ağrısı,sızısı fazla ise yumurta yapmaz.
benim size yazmış olduğum iğnelerden birisi dexacure zaten dekort iğnenin muhadili etken maddeleri aynıdır.diğeride baytril%10 buda aynı işi görüyo.
streptomisin riskli bir iğnedir.eğer kuşlarda solunum yollarında problem var ise kuşu öldürür kuş nefesini çeviremez ölebilir.
ben streptomisin'i pek fazla önermiyorum.
ur küçülücektir.en azından üretim alınabilir.
saygılar.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kenan500 Bir 8/6/2010, 8:18 pm

4 gündük uyguladımm dekort iğne ile streptomisin iğneyi ve şişlik olan bölgee normale döndü fakat 2 tane bilye kadar olan urlarda birazcık küçülme olduu artık vurmayacağım iğne çünkü son vurduğumm iğnede kuş dediğiniz gibi nefes almada zorlandıı 1-2 hafta dinlendireceğimm ve gecmediği takdirde sizin bana önerdiğinz ilaçları uygulayacağımm saygılarımlaa ..

kenan500

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 9/6/2010, 2:03 am

kenan kardeş slm.benimsöylediklerim gerçek olan ve yaşanmış.deneme yanılma yolu ilede başarılara ulaşılmış sonuçlar ortadadır.
streptomisin özellikle dekort ile karıştırıldığında çözümler elde edilebiliyo ama çok tehlikeli sonuçlar doğuruyo.doz ayarlaması yapılamaz ise sonra pişmanlıklar fayda etmiyo.
streptomisini ilk başta direkt tam doz uygulamamak gerekli önce en düşük dozdan başlamalı kademe kademe vücuda adapte ederek enjekte etmek gerekli.
ve birde streptomisin ve dekort iğneyi uygulama yaparken 5 günden fazla yapmamak gerekli.
daha sonra kuşun tüy yapısındada kortizonlu ürünler bozulmalara sebebiyet veriri.saygılar.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kenan500 Bir 19/6/2010, 2:11 pm

beysan abi dediğinz iğnelri karıştırıp bir kanatta 2 tane yan yana ur var ayrı ayrımı vuracağım urlara iğneleri acıklama yaparsanız size zahmet beysan abi..

kenan500

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 19/6/2010, 3:01 pm

kenan kardeş slm.
yan yana 2 adt ur var diyosunuz.
bunları şöyle yapalım.
1.gün birine 2. gün diğerine iğne yapalım.yani gün aşırı uygulamış olucaz.
her bir müdehale toplam 4-5 doz uygulandımı yeterli.
geçmiş olsun.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından BG_Tanerço Bir 20/10/2010, 12:16 am

slm Beysan abi ben kuşlardaki urlar için genellikle Genta 80 diye bir ilaç var onu kullanıyorum ilaç etkili sonuç veriyor fakat bazen iyileşen kuşlar ölebiliyor nedeni ne olabilir fikrinizi alabilirmiyim

BG_Tanerço

Ad Soyad: Taner Şen
Doğum Tarihi: 10/07/80
Forum Kayıt : 13/10/10

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 29/10/2010, 7:02 pm

BG_Tanerço demiş ki:slm Beysan abi ben kuşlardaki urlar için genellikle Genta 80 diye bir ilaç var onu kullanıyorum ilaç etkili sonuç veriyor fakat bazen iyileşen kuşlar ölebiliyor nedeni ne olabilir fikrinizi alabilirmiyim
taner kardeş slm.
genta türü ürünler büyük baş hayvanlarda bile böbrek yetmezliğine sebebiyet verebiliyo.
kanatlı hayvanlarda ilerki dönemlerde bir takım problemleri beraberinde getiriyo.
onun için doz aşımlarına dikkat etmek gerekiyo ve hangi ürünleri kullanacağımızda tabiki önem taşıyor.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Gökhan GÜVEN Bir 23/12/2010, 1:00 pm

Beysan Taştan demiş ki:kenan kardeş slm.
ur dediğimiz:vücudun istem dışı ettiği bünyeden dışlanması gereken zamanla alınmış olan fazlalıkların hastalık haline dönüşmüş olan durumudur.
urları tedavi etmek kesin çözüm değildir.bir kaç zaman sonra tekrar başka yerden patlak vericektir.
en mantıklı olanı kuşu tedavi ile zinde tutmaktır.alabildiğin kadar yavru alman yapabileceğin en doğru olanıdır.
tedavi uygulaması:dexacure iğne ile baytril %10 luk iğnelerden 1er adet al 0,1cc+0,1cc=0,2cc urlu bölgeye yarısını sağ taraftan diğer yarısınıda sol taraftan uygula.günde 1defa uygula 5 gün devam et eğer çok eski olup sertleşmemiş ise faydasını göreceksin.çok eski olup sertleşmiş ise yapılabilecek pek bir şey yok.eğer yeni olup yumuşak ise kesinlikle kurutucaktır.
geçmiş olsun.

Gökhan GÜVEN

Doğum Tarihi: 20/12/76
Forum Kayıt : 14/05/09

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından tolga40 Bir 27/12/2010, 5:40 pm

slm kenan bu ur denilen illet kuşa bulaştınmı iflak olmuyo kuşun çok kıymetli bi kan değilse kendi haline bırak kuşu derim o kullandığın karışımları ben zamanında kullandım çok sevdiğim bi kuş için urlar kurudu ama ilacı kesince tekrar çıktı ,kuşun yumurtlasada yumurtaların cılk olması çok yüksek zaten urlu kuş yavruya iyi bakamaz

tolga40

Ad Soyad: tolga özkan
Forum Kayıt : 01/08/08

Kullanıcı profilini gör http://site.mynet.com/tolga40/

Mesaj tarafından Beysan Taştan Bir 1/1/2011, 8:27 pm

tolga nın dediğinede katılıyorum.
ama kuş iyi bir damızlık ise iğne ile ayakta tutup.alabildiğimiz kadar yumurta ve üretim yapmaktır.çünkü ur sık sık nüksetmektedir.vücut bunu tamamen atamaz.

Beysan Taştan

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından taner0755 Bir 23/2/2013, 1:32 pm

dekort ile baytirili deniyorum faydasını gördüm

taner0755

Ad Soyad: Taner Yalçınkaya
Doğum Tarihi: 15/01/73
Forum Kayıt : 03/02/09