Paylaş
Ad Soyad : hasan u
Forum Kayıt : 16/11/09
Kullanıcı profilini gör

Güvercinlerde tekrar yumurtlayınca yavruya bakmama

Bir 20/6/2010, 10:41 pm
arkadaşlar bende son iki yavru grubunda anaçlar tekrar yumurtlayınca yavrularına eskisi gibi bakmamaya başladılar doğal olarakta yavrular yeme düşmelerine rağmen tam doyamadıkları için normal gelişim göstermedi bu konuda önerisi yada çözüm hakkında bilgisi olanların yorumunu bekliyorum ....
Kullanıcı profilini gör

Geri: Güvercinlerde tekrar yumurtlayınca yavruya bakmama

Bir 20/6/2010, 10:44 pm
elle besleme haricinde anaçların tekrar eskisi gibi bakması açısından sorunum var
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08
Kullanıcı profilini gör

Bir 21/6/2010, 6:50 am
Merhabalar.Öncelikle şunu belirtmek isterim ki eş kuşlarınız çiftleşip tekrar yumurtladıktan sonra dişi kuşun burdaki görevi son bulur.Ama erkek kuş yavruları beslemeye onları bir nevi hayata hazırlayana kadar besleyecektir.Tabi ki tedbiri elden bırakmak olmaz.Yavrular yeme düşmüş anladığım kadarıyla ancak yavrular ne kadar başlasada daha tam yem yemeyi bilmezler.Yavrular ilgiyi çok severler,babanın bakmadığından eminseniz elinize yem alıp yavruların önüne bi süre tutun yavrular bu şekilde ilgiyi daha hoş karşılıyorlar ve yiyorlar en azından bendeki yavrular böyleydi :) .Gelişmeleri bekliyorum...Selamlar
Ad Soyad : ismail kozar
Doğum Tarihi : 20/11/78
Forum Kayıt : 05/08/09
Kullanıcı profilini gör

Bir 21/6/2010, 8:43 am
merhaba arkdaşlar .aynı sorunu bende yaşadım . ama kendimce geliştirdiğim yöntemle bu sorunu aştım .artık kümesimde adım atamıyorum .her yer yavru doldu .ben bango yetiştiricisiyim .bango yavrularını büyütmek için yerli hünkarileri kullanıyorum .ama yavrular 20 günlük olup gagaları iyice şişince bakıcılar bu yavrulara bakma zahmetine katlanmıyorlardı .bende bildiğiniz muhabbet yemi beyaz darı yı kafes mamalığı na koyarak yuvaya asıyorum .bunu gören bakıcılar darıyı çok sevdiğinden yuvadan ayrılmıyor . aç olan yavruda babaya saldırdığı için baba yavruya kusmaya başlıyor mecburen . VER KURTUL hikayesi oluyor buda baba için biraz ama sonuçta 25 günlük yavruda babaya bakarak darı yemeye başlıyor . ve sonuçta yavruyu kurtarıyorsunuz. ha bu arada ( parantez içinde belirteyim )darının negatif bir etkisini zararınıda görmedim . HERKESE BOL YAVRULU BİR SEZON DİLERİM .
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08
Kullanıcı profilini gör

Bir 21/6/2010, 10:48 am
İsmail Bey denediğiniz yöntem uygulanabilir neden olmasın.Ancak ben babanın yavrulara bakacağı kanaatindeyim.Hasan Bey den henüz bir cevapta gelmemiş,bakalım sonuç ne olacak.Bu dönemde yapılabilecek en iyi şey erkeği iyi bir yemlemeden geçirmektir.Selamlar...
Kullanıcı profilini gör

Bir 21/6/2010, 4:52 pm
deniz beye ve ismail beye teşeekkürler ismail bey ben de senin yöntemini deneyim bi bakayım iyi randıman alıcam mı benim sıkıntım babaların son iki yavru grubunda yavrulara iyi bakamaması yani yavrular eski yavrulara oranla geç gelişim göstermesi önceden öyle sıkıntım yoktu ben bunun nedenini bi çözemedim diyer durumlar aynı yemi suları hiç eksik olmuyor gece 12-1 civarı bile düzenli kümese çıkıp yemliklerini dolduruyorum suluklarını kontrol ediyorum yavruların kursaklarına bakıyor bide 2 sigara yakıyorum artık alışkanlık haline geldi ama yavrular ufak tefek kalınca keyif de kalmıyo birde arkadaşlar yeme düşen yavrular toprak yemeye bayılıyor ama topragın içine hafif tuz atmıştım ondandır diyorum fazla toprağın bir sıkıntısı olur mu
Ad Soyad : mustafa yılmaz
Doğum Tarihi : 01/01/73
Forum Kayıt : 06/06/10
Kullanıcı profilini gör

Bir 21/6/2010, 6:19 pm
arkadaşlar bence yavrular küçük iken yeni yumurta yapıldığından dolayı 2. grup yavrulara doğru dürüst bakmıyorlar.Aslında 2. yumurtaları alıp altlarına sahte yumurta koymak en iyi çözüm.Böylelikle hem dişiyi dinlendirmiş oluyosunuz hemde 2.grup yavrular çıkmadığı için 1. gruplara bakmaya devam ediyorlar.Yuvalıklara yemlik koymakta ayrı bir çözüm tabii ama her yuvalık müsait olmayabiliyor...Başarılar dilerim..
Kullanıcı profilini gör

Bir 22/6/2010, 9:15 pm
arkadaşlar az önce kümese çıktığımda o küçük kalan yavruların kendi anababalarına değil de başka yumurtası çıkmış kuşların yanına sokulduklarını gördüm hatta dişile fazla ses çıkarmıyor ama erkekler dövüp kovalıyor bir tane kısır bakıcı dişim yavrunun tekini kanadının altına almış diğer çıkan yavrularıyla birlikte uyuyordu o yavru kuşun kursağına baktım tıka basa dolu büyük ihtimalle kusmuşta yavruya ...işin kısası benim kümeste garip şeyler oluyor anlamadım gitti
Ad Soyad : yusuf sarıçayır
Forum Kayıt : 17/12/09
Kullanıcı profilini gör

Bir 24/6/2010, 12:35 pm
xDxDişin kısası bnm kümeste garip şeyler oluyor xDxD